انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

انجام هر کاری در سطحی بیش از دو متر عملیات کار در ارتفاع محسوب می‌شود. لازم است کارفرمایان و کارگران با انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع و نحوه استفاده از این نوع از تجهیزات ایمنی آشنایی داشته باشند. در اینجا قصد داریم شما را با انواع لوازم ایمنی کار در ارتفاع آشنا کنیم. در پایان این مبحث یک فروشگاه معتبر و خوشنام را که دارای سال‌ها تجربه در عرصه فروش انواع لوازم ایمنی می‌باشد را به شما معرفی کنیم. در صورت نیاز  می‌توانید تجهیزات ایمنی مورد نیاز خود را برای هر نوع حرفه و شغلی با خیال آسوده از این تولیدی و فروشگاه پوشاک کار در تهران تهیه کنید

معرفی انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

به‌طور کلی تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع شامل موارد زیر است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت ایمن گستر توضیحات کامل درباره استفاده از دستکش محافظ، عینک ایمنی محافظ چشم، کلاه ایمنی، کفش ایمنی برای کار در ارتفاع را ببینید و بخوانید. استفاده از هر کدام از این لوازم شخصی ایمنی برای محافظت از پا، دست، چشم، سر  در برابر سرما، گرما مخصوصا خطر برق گرفتگی و وارد شدن ضربه به بدن بسیار مفید خواهد بود. از دیگر لوازم ایمنی ضرور برای کار در ارتفاع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهاربند کابین یا کارابین

 

انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع
انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

یکی از لوازم ایمنی تخصصی برای کار در ارتفاع مهاربند یا کارابین  است. این وسیله برای تعمیرات مخابراتی، تمیز کردن شیشه‌ها و… می‌توان باخیالی راحت کار خود را انجام دهند. مهاربند فرد را در جای خود نگه داشته و با خیالی راحت بالا و پایین کرده بدون اینکه سقوط کنند. این وسیله بر خلاف اینکه شاید فکر کنید محدود کننده و سخت است می‌تواند میزان آسیب به بدن انسان را در صورت سقوط به‌حداقل ممکن برسد. کارابین دارای دو نوع طناب نجات افقی و عمودی است:

 طناب نجات افقی

طناب نجات افقی دارای حداقل قطر ۸ میلی متر است که در مواقع قرار گرفتن فرد بر روی سقف سوله، تراس، ساختمان و … استفاده می‌شود. بعضی از این طناب‌های افقی دارای ریل‌های فلزی هستند که اتصال آن به هارنس و کاربین به‌وسیله حلقه گوی فلزی انجام می‌شود. حلقه یا قلاب باید بدون هیچ‌گونه ترک، خوردگی یا آسیب باشد تا قدرت و استقامت لازم برای حفظ طناب‌ها را داشته باشد.

انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع
انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

طناب نجات عمودی

یکی از بزرگترین تجهیزات کار در ارتفاع برای بالا رفتن از از برج‌های مخابراتی، فرستنده‌های تلویزیون، پل‌های فلزی و… با هدف بالا رفتن ایمنی افراد استفاده می‌شود طناب نجات عمودی است.

حمایل بند کامل بدن

این وسیله وسایل و تجهیزات مختلف کار در ارتفاع را به یکدیگر وصل می‌کند. جنس آن از الیاف پلیمری و مقاوم ساخته می‌شود طوری‌که به‌خوبی بالای ران تا سطح کتف فرد را برای انجام کار می‌پوشاند.

شوکر

شوکر به‌عنوان یک ابزاری برای کاستن اثر برخورد حاصل از سقوط به‌منظور بالا بردن ایمنی کار و کاستن از اثرات ضربه در ارتفاع استفاده می‌شود. شوکر باید داری بر چسبی باشد که تاریخ آخرین بازرسی آن را نشان دهد. در صورتی که دستگاه برچسب نداشته باشد باید از طریق افراد متخصص سلامت آن مورد تأیید قرار بگیرد.

انواع نردبان که شامل:

 

انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع
انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

نردبان قابل حمل، ریلی، دو طرفه ثابت،  ثابت سقفی یا پله مرغی،  کشویی و طنابی

طناب‌ها که شامل:

طناب دینامیک

این طناب قابلیت کشسانی داشته و مانع از سقوط ناگهانی شده و برای کاهش نیروی برخورد استفاده می‌شود.

طناب ایمنی

طناب ایمنی برای فرد یک تکیه گاه محسوب می‌شود که اگر فرد در ارتفاع ناگهان سر خورد مانع از سقوط  شود.

استفاده از داربست

برای همه فعالیت‌هایی که در ارتفاع انجام می‌شود باید از لوازم ایمنی و داربست استفاده شود. بر پایی و سرهم بندی کردن داربست باید توسط افرادی که در زمینه نصب و اجرای داربست تجربه و تخصص دارند انجام شود. همه مصالح و الوار همچون قطعات داربست، تخته الوار، طناب‌ها و.. باید همگی با کیفیت و مرغوب باشند تا ایمنی لازم را برای افراد فراهم کنند. باید برای کار در ارتفاع فضای کافی در تمامی سکوهای کاری وجود داشته باشد.

نکاتی درباره سقوط افراد در حین کار

برای جلوگیری از سقوط افراد در حین کار کردن باید سطحی که فرد بر روی آن فعالیت می‌کند را را از لحاظ داشتن عرض کافی، عدم لغزندگی و همچنین داشتن تجهیزات ایمنی مخصوص مورد بررسی قرار داد. هر اندازه که نکات ایمنی را هم رعایت کنید بازهم نمی‌توان خطر را به صفر رساند و امکان سقوط برای افراد در هر لحظه وجود دارد. بنابر این در موارد زیر جزء اقداماتی است که در صورت بروز حادثه باید انجام شود:

  • متوقف کردن فعالیت و حفظ خونسردی
  • در صورتی که سقوط بر اثر برق گرفتگی رخ داده سریع برق را قطع کنید.
  • سریع علائم حیاتی فرد را چک کنید.
  • تشخیص قسمت‌های آسیب دیده در بدن فرد مجروح
  • عدم حرکت فرد و جا به‌جایی او آتل بندی قسمت‌های آسیب دیده
  • در اسرع وقت با اورژانس و مراکز امدادی سریع تماس گرفته شود.

افرادی که به فعالیت‌ کار ارتفاع مشغول هستند باید آموزش‌های لازم را در زمینه کار با تجهیزات ایمنی مربوط به شغل خود را دقیق یاد بگیرند. در واقع آموزش علمی استفاده از این لوازم بخش مهمی از فرایند آموزشی آنها است. با دریافت آموزش‌های ایمنی و استفاده از لوازم با کیفیت و مرغوب می‌توان از بروز حوادث دلخراش و خطرات کار در در ارتفاع به‌میزان زیادی جلوگیری کرد.

ایمن گستر دانیال فروشگاهی معتبر و ارزان تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع

ایمن گستر دانیال سال‌هاست که به تولید انواع لباس کار مخصوص بانوان، لباس کار مخصوص آقایان و انواع تجهیزات ایمنی در تهران مشغول به فعالیت می‌باشد.  شما می‌توانید لیست تجهیزات کار در ارتفاع همراه با قیمت آنها را در وب سایت و پیج اینستاگرامی ایمن گستر مشاهده کنید. همه محصولات و لوازم ایمنی تولید شده در این مجموعه به‌طور مستقیم و بدون واسطه از تولیدی وارد فروشگاه می‌شوند که همین حذف واسطه‌ها سبب شده که قیمت این تولیدات در مقایسه با محصولات مشابه در بازار مثل قیمت ابزار کار در ارتفاع مناسب و منصفانه‌تر باشد. کارشناسان ما در فروشگاه آماده هستند تا به تمامی سؤالات شما پاسخ دهند و به‌صورت کاملاً حرفه‌ای شما را راهنمایی کنند. تمامی سفارشات کلی و جزئی در کمترین زمان ممکن و با بهترین شیوه بسته بندی برای مشتریان به هر نقطه‌ای از ایران ارسال خواهد شد.بیشتر بخوانید:

عدم استفاده از گوشی صداگیر در کدام شغلها به شما آسیب میزند؟

شارژ کپسول آتش نشانی

فروشگاه تجهیزات ایمنی در تهران

تاثیر کفش کار در ایمنی

پیشگیری و کنترل حریق چطور و چگونه؟

ایمنی و بهداشت محیط کار چیست؟

تجهیزات ایمنی برق کاری را بشناسید 

چت آنلاین