ویژگی لباس ضد الکتریسیته ساکن | ضد جرقه

ویژگی لباس ضد الکتریسیته ساکن

ویژگی لباس ضد الکتریسیته ساکن | ضد جرقه

ویژگی لباس ضد الکتریسیته ساکن 

پوشیدن لباس کار ضد برق یکی از اقدامات ایمنی مهم در محل‌های پر خطر برقی است. دانستن ویژگی لباس ضد الکتریسیته ساکن و خرید آن از مراکز معتبر این امکان را برای مصرف کنندگان فراهم می‌‎کند تا بتوانند لباس ایمنی مورد نیاز خود را با کیفیت مناسب تهیه کنند تا مطمئن باشند لباس استانداردهای مورد نیاز را دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با لباس ضد الکتریسیته ساکن و مزایای آن آشنا کنیم.

در صورتی که می‌خواهید انواع تجهیزات ایمنی از جمله لباس کار را برای خود یا مجموعه‌ای از کارکنان تهیه کنید ما فروشگاه معتبر و خوشنام ایمن گستر دانیال را به‌شما معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت یا پیج اینستاگرامی این فروشگاه انواع محصولات را همراه با قیمت آن مشاهده کرده و سفارش خرید کلی یا جزئی خود را به راحتی به‌صورت تلفنی یا آنلاین انجام دهید.

لباس کار ضد الکتریسیته ساکن

این نوع از لباس ایمنی موجب خالی شدن بدن انسان از کوچکترین بار الکتریسیته ساکن می‌شود و نمی‌گذارد که نظم توزیع الکتریسیته در وسایل مختلف مخصوصاً تجهیزات برقی حساس در محیط به‌هم بخورد.

این لباس‌ها معمولاً یک تکه هستند و با داشتن دستکش‌های مخصوص مانع از کوچکترین انتقال الکتریسیته به‌وسیله برق می‌شوند و جزء بهترین لباس‌ها برای استفاده در مکان‌های مخصوص مانند کلین روم‌ها هستند.

جنس این لباس  ESD است تا بتواند بیشترین تأثیر را در جلوگیری از ورود ناخواسته الکتریسته به دستگاه‌های برقی شود که دارای دسته بندی‌های مختلفی هستند. این لباس ایمنی در هنگام وجود رطوبت می‌تواند عملکرد خود را به‌خوبی حفظ کرده و مانع از کوچکترین انتقال بار الکتریکی از بدن انسان در هر شرایطی حتی در رطوبت می‌شود.

مزایای استفاده از لباس ضد الکتریسیته ساکن

 

ویژگی لباس ضد الکتریسیته ساکن
ویژگی لباس ضد الکتریسیته ساکن

عدم واکنش لباس با دیگر مواد درون آزمایشگاه و محیط

طراحی این نوع از لباس ایمنی به‌شکلی است که حتی در دمای 120 درجه اگر بخاری از آن متصاعد شود در تماس با دیگر مواد درون محیط واکنشی نشان نمی‌دهد و بیشترین سطح ایمنی را در آزمایشگاه برای کارکنان در تماس با مواد اسیدی، آلی و… به‌وجود می‌آورد. در این شرایط  عمر طولانی و کارکرد مناسب یکی دیگر از بهترین ویژگی برای استفاده از این لباس است.

جنس مناسب لباس

لباس ضد الکتریسیته ساکن با وجود جنس خاصی که دارد به راحتی می‌توان آن را خریداری کرد. تکنولوژی خاصی که در تولید این لباس کار به‌کار رفته است شامل ترکیب رسانای الکتریکی و نوعی پارچه  مخصوص است که به بهترین شکل فرایند تخلیه بارالکتریکی را از همه نقاط بدن را انجام می‌دهد. جنس پارچه لباس طوری است که کوچکترین ذرات، غبار یا آلودگی نمی‌تواند از بدن خارج شود تا برای فرد مشکلی به‌وجود بیاید.

احساس راحتی و داشتن انعطاف پذیری در لباس

این لباس با داشتن نوع طراحی خاص در محل‌های مخصوص کاری به‌دلیل یکپارچه بودن و انعطاف پذیری خوبی که دارد سبب می‌شود تا فرد با وجود پوشیدن لباس در ساعات طولانی به‌خوبی کار خود را انجام دهد و احساس کلافگی یا ناراحتی نکند. داشتن وزن سبک یکی از بزرگترین مزایای لباس کار ضدالکتریسته است که فرد می‌تواند ساعات‌های طولانی آن را  در محیط کار خود به تن کند.

ایمنی بالای لباس

 

ویژگی لباس ضد الکتریسیته ساکن
ویژگی لباس ضد الکتریسیته ساکن

این لباس با داشتن ساختاری منحصر بفرد ایمنی و سلامت را با جلوگیری از آسیب رساندن در فرد برای او به‌وجود می‌آورد. اگر ایمنی و راحتی لباس پایین باشد کارکنان انگیزه خود را در انجام کارهای پرخطر با ریسک بالا از دست می‌دهند و به‌طور ناخود آگاه کار خود را به‌خوبی انجام نمی‌دهند. لازم است که لباس کار امنیت روانی و جسمی را به مصرف کننده بدهد تا با خیالی راحت و بدون نگرانی کار خود را انجام دهند.

اهمیت استفاده از لباس ضد الکتریسیته ساکن

پوشیدن لباس ضد جرقه برای افزایش ایمنی و سلامت افراد در محیط‌های پر خطر و خاص در حفظ سلامت جسمی و روحی فرد بسیار اهمیت دارد. امروزه برای کاستن از میزان الکتریسیته ساکن از مواد آنتی استاتیک در مرحله تولید لباس استفاده می‌شود. ساز و کار این مواد بر اساس افزایش میزان رسانش الکتریکی، سطح الیاف و کاستن از مقدار اصطکاک استوار است.

این افزایش رسانش موجب کاهش ذخیره بارالکتریکی و انتقال سریع‌تر و کاستن اصطکاک در اثر بهره گیری از یک ماده روان کننده موجب جلوگیری از ایجاد بار الکتریکی در مرحله تماس با سطوح دیگر می‌گردد. کیفیت و مرغوبیت این نوع از لباس کار در تمام دنیا مورد ارزیابی و تحقیق قرار می‌گیرد چرا که هر نوع سهل انگاری در این زمینه خطرات و آسیب‌های جبران ناپذیری به‌جان و سلامت انسان‌ها وارد خواهد کرد.

علت به‌وجود آمدن الکتریسیته در لباس

 

ویژگی لباس ضد الکتریسیته ساکن
ویژگی لباس ضد الکتریسیته ساکن

یکی از مشکلات آزاردهنده روی لباس به‌وجود آمدن حالت الکتریسیته است که برای رفع آن راه حل‌های متعددی وجود دارد. این مشکل به‌دلیل ساییده شدن دو جنس مخالف از پارچه با یکدیگر است که که بر اثر وجود نابرابر میان بارهای الکتریکی مثبت و منفی ایجاد می‌شود.

چون لباس نمی‌تواند الکتریسیته را از خود خارج کند در نتیجه آن را در خود ذخیره کرده و این مقدار بارالکتریکی در لباس ذخیره شده تا زمانی که بر مقاومت هوا غلبه کرده و خارج شود.

الکتریسیته ساکن معمولاً در بین پالتوها، لباس‌های از جنس بافت، خز، پشم و.. به‌وجود می‌آید که موجب می‌شود لباس به بدن بچسبد و ظاهر ناخوشایندی پیدا کند. این مشکل در روزهای سرد زمستانی بیشتر برای لباس‌‌ها اتفاق می‌افتد.

چند راهکار برای از بین بردن الکتریسیته ساکن لباس و بدن

  • وصل کردن سنجاق به لباس
  • استفاده از بیکینگ پودر در زمان شستشوی لباس
  • تکان دادن لباس
  • استفاده از چوب لباس فلزی برای آویزان کردن لباس
  • حمل یک شیء فلزی به‌همراه لباس
  • استفاده از سرکه در حین شستشوی لباس

ایمن گستر دانیال یک فروشگاه معتبر و تخصصی در فروش انواع لباس کار

با پیشرفت تکنولوژی طیف وسیعی از انواع تجهیزات ایمنی و لباس کار تولید می‌شود که می‌توان با توجه به شرایط و محیط کار بهترین لباس ایمنی را انتخاب کرد. ایمن گستر دانیال با داشتن بیش از سه دهه سابقه درخشان در تولید و عرضه انواع لوازم ایمنی و لباس کار با استفاده از طراحان حرفه‌ای و تجهیزات پیشرفته توانسته است محصولات استاندارد و با کیفیتی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

همه تولیدات این مجموعه به‌طور مستقیم و بدون واسطه به‌دست مشتریان می‌رسد که همین حذف واسطه‌ها سبب شده تا قیمت این محصولات در مقایسه با محصولات مشابه در بازار منصفانه و مناسب‌ترباشد. کارشناسان ما در فروشگاه آماده هستند تا به سؤالات پاسخ داده و با توجه به تجربیات چندین ساله خود شما را به‌خوبی راهنمایی کنند تا با خیال آسوده خرید خود را انجام دهید.بیشتر بخوانید:

لباس کارگری تابستانی را از کجا بخریم؟

ویژگی های لباس آشپزی زنانه و مردانه

چند پیشنهاد برای لباس کار خانمها

توصیه های طلایی برای شیک پوش بودن

تولید و پخش لباس کار در تهران

با این ۵ روش لباس کار دیرتر کهنه میشود

۶ راه ضدعفونی لباس کار از کرونا

۵ تفاوت لباس کار مردانه و زنانه

لباس کار مناسب تابستان

۵ ویژگی لباس کار مردانه

مشخصات لباس کار کتان 

چت آنلاین