با فنگ شویی در اتاق خواب استرس را کم کنید

با فنگ شویی در اتاق خواب استرس را کم کنید

با فنگ شویی در اتاق خواب استرس را کم کنید

با فنگ شویی در اتاق خواب استرس را کم کنید

فنگ شویی یکی از روش‌های باستانی و قدیمی برای ایجاد حس آرامش در فضای خانه و جریان انرژی مثبت در آن است. می‌توانید با فنگ شویی در اتاق خواب استرس را کم کرده و به‌میزان زیادی فضا را آرامش بخش کنید. در اینجا قصد داریم شما را با اصول و شیوه‌های مهم فنگ شویی در اتاق خواب آشنا کنیم.

ایمن گستر دانیال یکی از تولیدکنندگان بزرگ لوازم و تجهیزات ایمنی در تهران است. این مجموعه خوشنام با در نظر داشتن محیط‌های شغلی پر استرس و تنشی که در حین کار کردن برای افراد ایجاد می‌شود، آنها را دعوت می‌کند تا برای آرامش بیشتر اصول فنگ شویی را در محیط خواب خود رعایت کنند. با حفظ آرامش و کم کردن استرس افراد می‌توانند در حین کار بیشتر مراقب سلامتی خود باشند.

نگاهی بر تاریخچه فنگ شویی

این شیوه قدیمی درباره چیدمان فضای خانه مخصوصاً اتاق خواب، مربوط به چین باستان است. فنگ شویی در واقع رعایت برخی از نکات اصولی ولی مهم است که می‌تواند احساس آرامش، امنیت و راحتی را برای افراد داخل منزل به ارمغان بیاورد. با وجود گذشت ۵۰۰۰ سال هنوز هم فنگ شویی نکاتی دارد که توانسته است مانع از ورود انرژیهای منفی به فضای خانه شده و زندگی شادتر و موفق‌تری را ارائه دهد.

دو اصل اساسی درباره فنگ شویی در اتاق خواب

 

با فنگ شویی در اتاق خواب استرس را کم کنید
با فنگ شویی در اتاق خواب استرس را کم کنید

اولین و مهم‌ترین نکته در فنگ شویی اتاق خواب، داشتن سکوت و آرامش در حین استراحت است. اتاق خواب جایی است که ما بیشترین زمان را در آنجا سپری می‌کنیم و شخصی‌ترین محل در فضای خانه است. باید بیشترین مقدار انرژی در این فضا، انرژی آرام و ملایم باشد و مقدار کمی از انرژی فعال جریان داشته باشد.

توجه به لوازم و وسایل اتاق که هر کدام می‌توانند انرژی خاص خود را داشته باشند امری مهم است. یک اتاق خواب راحت علاوه بر خوابیدن آرامش بخش می‌تواند موجب ایجاد انرژی مثبت، سرحالی و شادابی پس از خواب برای شما شود. در ادامه نکات ریزی را در این باره مطرح خواهیم کرد.

دومین مورد مهم  که همواره مورد تأکید افراد حرفه‌ای در فنگ شویی است قرار ندادن تختخواب زیر درب ورودی اتاق است. زیرا درها محل ورود انرژی هستند، بنابراین جریان زیاد انرژی می‌تواند مانع خوابی راحت و با آرامش برای شما شود.

چند نکته مهم در ارتباط با اصول فنگ شویی اتاق خواب

یکی از مهم‌ترین نکات برای هماهنگ کردن انرژی در اتاق خواب، تمیز و مرتب نگه داشتن محیط و نوع چیدمان آن است که به چند مورد اشاره می‌کینم:

توجه به جنس و کیفیت تختخواب

بهترین جنس برای تختخواب متریال چوب است که جنس آن یکی از عناصر پنج گانه در فنگ شویی (چوب، آتش، خاک، فلز، آب) محسوب می‌شود. تختی محکم با جنس چوب می‌تواند علاوه احساس راحتی سبب جریان انرژی مثبت در فضا شود. سعی کنید تختخواب‌تان دارای پشتی پارچه‌ای یا چوبی محکم باشد تا در هنگام تکیه دادن آن را ثابت نگه دارد. تخت نباید سر و صدا کند یا صدای جیر جیر دهد و پایه‌‎های آن باید ارتفاع مناسبی داشته و محکم باشند.

آینه در اتاق خواب

آینه همیشه نماد پاکی و زلالی است که با انعکاس نور در فضای اتاق منعکس کننده انرژی‌های پاک است. اما بنابر فنگ شویی آینه نباید روبروی تخت خواب باشد، طوری‌که شما بتوانید تصویر خود را در آن ببینید. بهتر است محل نصب آینه در جایی بالاتر از سطح تخت خواب باشد و یا در صورت امکان آن را در فضای اتاق قرار ندهید. می‌توانید آینه را به‌قسمت داخلی در کمد متصل کنید که حالت مخفی داشته باشد.

بهترین لوازم دکوری در اتاق خواب

 

با فنگ شویی در اتاق خواب استرس را کم کنید
با فنگ شویی در اتاق خواب استرس را کم کنید

در فنگ شویی استفاده از گیاهان سبز رنگ برای از بین بردن دی اکسید کربن اتاق یک المان کم نظیر محسوب می‌شود. البته به‌هیچ وجه نباید در این مورد زیاده روی کرد. همچنین تابلوهای زیبا با جملات آرامش بخش هم در قاب‌های ساده چیدمان اتاق را زیباتر خواهد کرد.

از یادگاری‌ها استفاده نکنید

وسایلی همچون قاب‌های شکسته، شیشه‌های ترک برداشته، ملافه‌های کهنه و رنگ و رو رفته، گل‌های مصنوعی قدیمی و.. همگی مانع جریان انرژی مثبت در فضای اتاق خواب می‌شوند. سعی کنید وسایل کهنه و قدیمی را دور بیندازید  یا عوض کنید و روحی دوباره به اتاق خواب خود ببخشید.

رنگ مناسب برای اتاق خواب

برای آرامش بخش کردن اتاق تا می‌توانید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. رنگ تخت‌خواب را تا جایی که امکان دارد روشن کنید. هیچ وقت از رنگ‌های اصلی مخصوصاً قرمز، مشکی و بنفش به‌عنوان رنگ غالب در اتاق استفاده نکنید زیرا مشکلات زیادی را ایجاد خواهند کرد. رنگ‌های روشن و ملایم و رنگ‌های گرم ملایم بسیار آرامش بخش خواهند بود. اگر به رنگ جیغ علاقه مند هستید می‌توانید در قاب و لوازم تزئینی یا گلدان‌های گل و روتختی به‌شکل لکه‌های جذاب و کوچک از این رنگ‌ها در فضای اتاق استفاده کنید.

استفاده از تشک راحت و طبی

تشک‌های با کیفیت و استاندارد را برای استراحت خود به‌کار ببرید. هیچ‌گاه برای تخت خواب نو خود از تشک قدیمی یا تشک دسته دوم دیگران استفاده نکنید.

فضای زیر تختخواب را خالی و همیشه تمیز نگه دارید

با فنگ شویی در اتاق خواب استرس را کم کنید
با فنگ شویی در اتاق خواب استرس را کم کنید

قراردادن لوازم مختلف در زیر تخت خواب به‌دلیل انرژی که این وسایل دارند و گرمایی که ایجاد می‌کنند مانع از خواب راحت و پر آرامش می‌شود. مخصوصاً لوازمی مثل کفش و چمدان دارای انرژی حرکت هستند و هرگز آنها را زیر تخت قرار ندهید. فنگ شویی تخت خواب‌های مدرن کشودار را خیلی تأیید نمی‌کند. در صورتی که مجبور شدید از این مدل استفاده کنید تا حد امکان داخل کشوها را مرتب و خلوت نگه دارید.

 هوای تازه و مطبوع در اتاق

سعی کنید صبح‌ها پس از بیدار شدن مخصوصاً اول صبح چند دقیقه پنجره‌ها را باز کنید تا با ورود هوای تازه احساس شادابی و نشاط کرده و انرژی تازه در فضای اتاق جریان پیدا کند.

اجرای قوانین فنگ شویی در خانه ممکن است در ابتدا کمی پیچیده به‌نظر بیاید، اما اگر مرحله به مرحله پیش بروید به نتایج خوبی می‌رسید. سعی کنید از این قوانین برای رسیدن به آرامش در فضای خانه مخصوصاً اتاق خواب که مهم‌ترین محل برای بازیابی انرژی است استفاده نمایید.

ایمن گستر دانیال فروشگاه لوازم ایمنی در تهران

ایمن گستر  یک فروشگاه معتبر تجهیزات ایمنی در تهران است، که با استفاده از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا در عرصه تولید انواع تجهیزات ایمنی محصولات خود را تولید می‌کند. این فروشگاه پوشاک کار در تهران انواع لباس کار مخصوص بانوان و انواع لباس کار مخصوص آقایان و.. را با قیمتی مناسب و کیفیتی متناسب با هر نوع محیط کم خطر و پر خطر کاری تولید می‌کند. محصولات این تولیدی همواره مورد توجه صاحبان کار در شرکت‌ها، کارخانه‌ها، مؤسسه‌ها و… قرار گرفته است.

تمامی تجهیزات ایمنی در این مجموعه به‌طور مستقیم و بدون واسطه از تولیدی وارد فروشگاه می‌شوند. همین حذف واسطه‌ها سبب شده تا قیمت همه لوازم ایمنی در مقایسه با تجهیزات مشابه در بازار بسیار مناسب و منصفانه‌تر باشد. شما می‌توانید انواع لباس کار، کفش ایمنی، تجهیزات کمپین کوهنوردی، تجهیزات آتش نشانی و سایر محصولات ما را همراه با قیمت آنها در وب سایت و پیج اینستاگرامی مشاهده فرمایید. خوشبختانه  به‌دلیل تعهد نسبت به‌کیفیت تولیدات و رعایت انصاف در فروش آنها سبب شده فروشگاه ما به‌عنوان یک فروشگاه موفق و خوشنام اینترنتی هم شناخته شود. همه سفارشات کلی و جزئی در کمترین زمان ممکن و با بهترین شیوه بسته بندی برای شما به هر نقطه‌ای از ایران ارسال خواهد شد.بیشتر بخوانید:

تولید و پخش لباس کار در تهران

با این ۵ روش لباس کار دیرتر کهنه میشود

۶ راه ضدعفونی لباس کار از کرونا

۵ تفاوت لباس کار مردانه و زنانه

لباس کار مناسب تابستان

۵ ویژگی لباس کار مردانه

مشخصات لباس کار کتان

توصیه های طلایی برای شیک پوش بودن 

چت آنلاین