بهترین کفش ها برای تسکین فاشیا کف پا

راهنمای تخصصی بهترین کفش ها برای تسکین فاشیا کف پا

بهترین کفش ها برای تسکین فاشیا کف پا

راهنمای تخصصی بهترین کفش ها برای تسکین فاشیا کف پا

این مقاله راهنمای تخصصی بهترین کفش ها برای تسکین فاشیا کف پا است. فاسیا یا فاشیای کف پا یکی از شایع‌ترین علل درد پاشنه پا است که اگر درمان و مراقبت نشود آسیب‌های جدی‌تر و شدیدتری را به دنبال خواهد داشت. معمولا 15درصد از تمام شکایات مربوط به درد پاها را فاشیای کف پا تشکیل می‌دهد. از ایستادن‌های طولانی جداً خودداری کنید استفاده از کفپوش و همچنین کفش ایمنی و کفش کار مناسب با کفی مناسب استفاده کنید تا از بروز این عارضه تا حد ممکن جلوگیری شود.

اگر دچار ناهنجاری در کف پا یا انگشتان پا، آسیب دیدگی پیچیده یا شدید پا، پینه‌های بسیار پهن، زخم باز یا بیماری عصبی هستید که روی کف پاهای شما تأثیر می‌گذارد، ممکن است به کفش‌های طبی نیاز داشته باشید. هر چه ظاهر کف پا غیرطبیعی باشد به احتمال زیادتری به کفش طبی احتیاج دارید. طراحی و ویژگی‌های کفش بسته به شرایط شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه درمان را ببینید.

ایمن گستر دانیال تولید کننده انواع کفش ایمنی در سبک، جنس، رنگ و طرح‌های مختلف همواره در تلاش است بهترین و راحت‌ترین کفش‌های ایمنی مناسب با حرفه شما هموطن گرامی را تامین نموده در اختیارتان قرار دهد. برای دسترسی به محصولات، مشاهده و انتخاب کفش ایمنی متناسب با حرفه خود می‌توانید به بخش محصولات مراجعه کرده و مدل مناسب و مورد علاقه خود را سفارش دهید و محصول خریداری شده خود را درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید. برای مطالعه بیشتر به مقالات کفش طبی مناسب کار بانوان با ضمانت و ارزان و چند ترفند مخصوص کفشهای آسیب دیده و پاره مراجعه نمایید.

علائم فاسئیت پلانتار

 

راهنمای تخصصی بهترین کفش ها برای تسکین فاشیا کف پا
راهنمای تخصصی بهترین کفش ها برای تسکین فاشیا کف پا

 

استخوان پاشنه در بین 26 استخوان پا و مچ پا بزرگ‌ترین است. طبق گزارش انجمن جراحان پا و مچ پای آمریکا در سال 2010 درد مچ پا شایع‌ترین دردی در پا است که بیماران به دنبال درمان آن هستند. درد پاشنه‌ پا یا در قدام یا در خلف و یا در سطح کف پایی آن می‌باشد و باید بدانیم بیشترین چیزی که باعث این درد می‌شود پوشیدن کفش تنگ است.

عمده شکایت افراد مبتلا به فاسئیت پلانتار، درد در کف پاشنه پا و یا گاهی در ناحیه میانی کف پا است که معمولاً فقط روی یک پا تأثیر می‌گذارد و گاهی هر دو پا را نیز درگیر می‌کند. درد ناشی از فاسئیت پلانتار به تدریج  و با گذشت زمان زیاد می‌شود. برخی افراد احساس سوزش یا تیرکشیدن در کف پای خود دارند.

این درد معمولاً در ابتدای صبح هنگام قدم برداشتن و یا وقتی که مدت طولانی در حالت نشسته یا درازکش بوده شدیدتر است. بالا رفتن از پله‌ها به دلیل سفتی پاشنه پا سخت است. در مشاغلی که فرد مجبور است مدت زیادی را در حالت ایستاده باشد به دلیل افزایش تحریک یا التهاب کف پا درد پاشنه پا شدیدتر می‌شود.

نکات ضروری برای پیشگیری فاشیا کف پا

 

راهنمای تخصصی بهترین کفش ها برای تسکین فاشیا کف پا
راهنمای تخصصی بهترین کفش ها برای تسکین فاشیا کف پا

 

استفاده از کفش‌های طبی که کفی آنها در ناحیه پاشنه نرم و راحت است و کل کفی آن قوسی دارد که زیر کف پا را حمایت می‌کند بسیار مناسب است. ورزشکاران باید کفش ورزشی خود را به موقع و بعد از مدتی استفاده تعویض کنند. قرار دادن تمرینات کم فشار مانند شنا و دوچرخه سواری در برنامه روزمره بسیار مناسب است.

اگر مبتلا به فاسئیت پلانتار هستید باید از بیش از حد کار کردن یا دویدن مداوم خودداری کنید. قبل از انجام هر ورزشی حتماً عضلات ساق پا، تاندون‌ها، آشیل و فاشیا پلانتار را کشش داده و گرم کنید. وزن خود را در حالت ایده‌آل نگهدارید.

آیا واقعا کفش‌های طبی در تسکین فاشیا کف پا موثر هستند؟

میلیون‌ها نفر در پاهایشان مشکل دارند که اصولاً به دلیل پوشیدن کفش‌های نامناسب است. پوشیدن کفش‌های خیلی تنگ یا نامتناسب با شکل و اندازه پای شما می‌تواند باعث ایجاد میخچه، پینه و سایر اختلالات دردناک پا شود. همه ما در معرض آسیب‌های کف پا و مچ پا هستیم اما می‌توانیم با پوشیدن کفش‌های مناسب و متناسب با فرم طبیعی پاها خطر ابتلا به آنها را کاهش دهیم. در انتخاب کفش دقت کنید که پاهای شما هرگز نباید مجبور شوند که مطابق شکل یک کفش باشند. مهمترین کیفیتی که باید در کفش جستجو کرد این است که از پاهای شما محافظت کرده و آنها را راحت نگه دارد.

پیشگیری از فاشیا کف پا با پوشیدن کفش مناسب

 

راهنمای تخصصی بهترین کفش ها برای تسکین فاشیا کف پا
راهنمای تخصصی بهترین کفش ها برای تسکین فاشیا کف پا

 

انتخاب کفش به عوامل مختلفی بستگی دارد و مهمترین آنها نوع آسیب دیدگی است که به آن دچار شده‌اید. اگر دچار درد پای مزمن شده‌اید انتخاب یک کفش مناسب نقش بسیار زیادی در بهبود درد دارد. در صورت نیاز به استفاده از کفی‌های طبی متخصص پا تصاویر سه بعدی از هر پا می‌گیرد. این تصاویر و اقدامات دیگر انجام شده توسط متخصص پا برای ساخت یک کفش مناسب و منحصربه‌فرد برای بیمار به کار برده می‌شود تا بتواند حرکات پای خود را بهبود بخشیده و راحت‌تر حرکت کند.

ارتباط کفش مناسب و پاهای قوی تر

زمانی که صافی کف پا در فردی تشخیص داده می‌شود در واقع انحنای کف پا به شکل صاف در آمده و دیگر انحنایی در کف پا وجود دارد. محققان رابطه مستقیم میان کف پای صاف و دردهای زانو، فرسایش غضروف و درد در بخش پایین ستون فقرات را دریافته‌اند. در هنگام انتخاب یک کفش جدید باید اطمینان حاصل کنید که انگشتان پا تحت فشار نبوده و هیچ کدام از انگشتان به دیگری فشار وارد نمی‌کند برای این کار می‌توانید از فروشنده درخواست کنید که طول و عرض پای شما را اندازه گیری کند. از خرید کفش‌های نامناسب با اندازه غیراستاندارد خودداری کنید.

اصطلاحی جا باز کردن دروغی بیش نیست و تنگی کفش تنها سبب درد و آسیب به پا می‌شود. افراد ممکن است معیارهای متفاوتی در خرید کفش‌های مناسب ورزشی داشته باشند. اما تحت هر شرایطی قبل از انتخاب کفش از افراد مطلع مشورت بگیرید. افرادی که حس را در پاهایشان به دلیل مشکلات عصبی از دست داده‌اند مانند افراد دیابتی، در معرض ابتلا به شکستگی استخوان کف پا قرار دارند. اگر تمایل به حفظ سلامتی پاهای خود دارید یا به‌دلایل مختلفی همچون بیماری نمی‌توانید از کفش‌های معمولی استفاده کنید این امکان برای آنها فراهم است که از کفش‌های طبی ایمن گستر دانیال استفاده کنید.

چت آنلاین