چطور کفش های تنگ را کمی گشاد کنیم؟

چطور کفش های تنگ را کمی گشاد کنیم؟

چطور کفش های تنگ را کمی گشاد کنیم؟

چطور کفش های تنگ را کمی گشاد کنیم؟

چطور کفش های تنگ را کمی گشاد کنیم؟ گاهی برای خرید کفش به بازار می‌رویم کفشی زیبا جلب توجه می‌کند و باعث می‌شود که با دقت کفش را امتحان نکنیم و با عجله خرید کنیم. اما وقتی در خانه کفش نو را امتحان می‌کنیم متوجه می‌شویم که برایمان تنگ است. پا قلب دوم انسان‌ها است. پس باید به فکر قلب دوم خود باشید و کفشی بخرید که مناسب و اندازه باشد. دقت داشته باشید که یکی از نکات مهم هنگام خرید کفش علاوه‌بر طراحی و زیبایی توجه به سایز آن است.

در پاسخ به این پرسش که آیا کفش جا باز می‌کند یا خیر باید بگوییم که بله. همه کفش‌ها قابلیت جا باز کردن را دارند ولی سرعت و مقدار آن به جنس کفش بستگی دارد. مثلاً کفش‌ چرم کانگورو بیشتر از کفش‌ چرم گاو جا باز می‌کند. یک کفش کار مناسب و استاندارد، باید به‌خوبی از پنجه پا و انگشتان آن، در مقابل فشار قطعه ۲۰ کیلوگرمی، که از ارتفاع یک متر به‌طور مستقیم بر روی پا سقوط کند محافظت کنید. کفش کار باید قدرت جذب ۲۰۰ ژول انرژی جنبشی را داشته باشد.

پیشنهاد می‌شود از انواع کفش کار در سایت دانیال دیدن فرمایید. لیست قیمت مشخصات و خرید انواع پوتین و کفش مهندسی و کفش و پوتین ایمنی کارگری با تنوع انواع مدل را در ایمن گستر دانیال مشاهده فرمایید. ایمن گستر دانیال سال‌هاست به تولید انواع کفش کار و پوتین نظامی مشغول است. در صورت تمایل می‌توانید با خیالی آسوده کفش کار مورد نیاز خود را از این فروشگاه با سابقه در تهران تهیه کنید.

ایجاد کنترل بهتر با پوشیدن کفش

کفش‌ها باعث راحتی پاها شده و به استقامت آن‌ها کمک می‌کنند. همه‌ پاها بی‌نقص نیستند و پوشیدن کفش متناسب می‌تواند به حفظ تعادل و هماهنگ شدن پاها، مچ‌ها، زانوها، ران و پشت کمک کند، شیوه راه رفتن را تصحیح و طرز ایستادن بدن را بهبود بخشد. بسته به مکانی که در آن قرار دارید کفش‌ها می‌توانند کنترل و تسلط بهتری ایجاد کنند. در صورتی که پیاده‌روی یا کوه‌نوردی می‌کنید کفش‌ها می‌توانند بالا رفتن از صخره و زمین ناهموار را ساده‌تر کنند.

در صورت راه رفتن روی یخ پوشیدن کفش مناسب می‌تواند به گام برداشتن آسان‌تر کمک کند. انواع مختلف کفش‌ برای فعالیت‌های مختلف وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از پای خود محافظت کنید. اگر کفش شما خیلی تنگ باشد می‌تواند منجر به تاول یا زخم و عفونت جدی شود.

ساده‌ترین راه برای تشخیص تنگ بودن کفش‌هایتان این است که بررسی کنید چه مقدار فضا در نوک پنجه‌ کفش‌تان وجود دارد. بین انگشت شست پا و انتهای کفش باید به اندازه یک انگشت فاصله باشد. راه دیگر این است که انگشت خود را بین پاشنه پا و پشت کفش قرار دهید. اگر فضای کمی وجود دارد احتمالاً کفش برای شما تنگ باشد.

با استفاده از یک جوراب ضخیم و حرارت کفش تنگ را گشاد کنید

 

چطور کفش های تنگ را کمی گشاد کنیم؟
چطور کفش های تنگ را کمی گشاد کنیم؟

 

کفش‌تان را با ضخیم‌ترین جورابی که دارید بپوشید بعد قسمتی از کفش که برایتان تنگ است را با استفاده از یک سشوار حرارت دهید. در هنگام حرارت دادن کفش تا جایی که می‌توانید پاهایتان را در آن فشار دهید. این کار را ۲۰ تا ۳۰ ثانیه ادامه دهید. بعد سشوار را خاموش کنید اما کفش‌هایتان را از پایتان در نیاورید تا زمانی که کاملا خنک شوند.

سپس یک جوراب عادی و نازک بپوشید و کفش‌ را بپوشید. اگر هنوز به اندازه کافی جا باز نکرده‌ بود آنقدر روش توصیه شده را تکرار کنید تا به اندازه دلخواهتان برسد. دقت داشته باشید که حرارت سشوار باعث از بین رفتن چسب‌های کفش می‌شود پس برای گشاد کردن کفش‌های قدیمی به این روش بیشتر مراقب باشید.

گشاد کردن کفش با الکل

 

چطور کفش های تنگ را کمی گشاد کنیم؟
چطور کفش های تنگ را کمی گشاد کنیم؟

 

الکل و آب را به مقدار ۵۰ درصد از هر یک با هم مخلوط کنید سپس به درون کفش اسپری کنید. برای جا باز کردن با این روش بعد از این کار کفش را با جوراب بپوشید این کار را چندین بار تکرار کنید تا به سایز مناسب خود برسید. اگر کفش فقط از پنجه تنگ باشد می‌توانید با قرار دادن یک جوراب خیس و یا مخلوط ۵۰ درصد آب و الکل در آن قسمت و گذشت حداقل ۲۴ ساعت پنجه کفش را گشاد کنید.

استفاده از قالب کفش

قالب کفش دارای جنس‌های مختلف و شکل پا است که با پیچ‌ طول و عرض آن را تنظیم و به اندازه پا در می‌آورد. گشاد کردن کفش با قالب به زمان نیاز دارد . بسیاری از کفاش‌ها برای سرعت دادن به این روند از اسپری یا روغن مخصوص استفاده می‌کنند.

آیا کفش بر سلامت بدن مؤثر است؟

سلامتی یکی از دغدغه‌های مهم انسان است که با رعایت نکاتی در هر زمینه‌ای می‌توان از بروز خیلی از مشکلات جلوگیری کرد. کفش‌ها در سلامتی بدن ( کمر، مفاصل، زانوها) تأثیر زیادی دارند و یک انتخاب اشتباه ممکن است شما را در دراز مدت دچار ناراحتی کند. بر اساس پژوهش‌های انجام شده مهم‌ترین عامل ایجاد مشکلات در پا استفاده از کفش نامناسب است که مشکلاتی نظیر درد در ناحیه کمر، ستون فقرات، زانو و نیز عوارضی مانند خار پاشنه، تاول و … را ایجاد می‌کنند.

کفش تنگ چه نشانه هایی دارد؟

 

چطور کفش های تنگ را کمی گشاد کنیم؟
چطور کفش های تنگ را کمی گشاد کنیم؟

 

سلامتی و راحتی پاها را فدای زیبایی یک کفش تنگ و نامناسب نکنید. گاهی بیماری‌های رایج پا مربوط به کفش‌های نامناسب است. اگر انگشتان پای شما رو به جلو و صاف نیستند، فشرده شده یا روی هم قرار گرفته‌‌اند، به احتمال زیاد کفش‌های شما تنگ هستند. وقتی که می‌خواهید کفش بخرید باید برای حداقل 5 دقیقه کفش را در پا نگهدارید و چند قدم با آن راه بروید تا ببینید اندازه است یا خیر. برای مطالعه بیشتر به مقالات بهترین کفش برای جوشکاری  و کفش ایمنی ضد برق چه کاربردی دارد؟ مراجعه فرمایید.

انتخاب کفش مناسب

با افزایش محبوبیت خرید آنلاین ممکن است پوشیدن کفش‌های مد روز به که ممکن است نامناسب باشند بیشتر شود. کفشی که اندازه‌ پای شما باشد انگشتان پا در آن راحت بوده و به سمت اطراف نچرخند. کفش خوب باید به گونه‌ای باشد که پا در آن احساس راحتی کند و از تهویه‌ مناسبی برخوردار باشد و پا بوی بد نگیرد.

اگر جزء افرادی هستید که مدام در حال پیاده روی، تنیس یا هر فعالیتی که نیاز به پوشیدن مداوم کفش دارد هستید باید از کفش‌هایی استفاده کنید که کیفیت و طراحی مناسبی داشته و از پاهای شما دربرابر هرگونه آسیب و درد محافظت کنند. سعی کردیم در این مطلب به اهمیت پا در عملکرد کلی بدن بپردازیم تا متوجه شوید کفش استاندارد برای بدن چقدر واجب است و تا حد امکان به مهمترین نکات آن اشاره کردیم.

چت آنلاین