5 ترفند در اتوی لباس کار

5 ترفند در اتوی لباس کار

5 ترفند در اتوی لباس کار

5 ترفند در اتوی لباس کار

5 ترفند در اتوی لباس کار را در این مقاله بخوانید. اتو زدن لباس کار یکی از کارهایی است که زمان زیادی لازم دارد و انجام دادن آن اغلب برای افراد سخت است. اما اگر طریقه صحیح اتو زدن لباس کار را یاد بگیرید برایتان لذت بخش خواهد شد و می‌توانید در کمترین زمان لباس کار خود را اتو کنید و با پوشیدن لباس‌های بدون چروک و مرتب احساس دلپذیری تجربه کنید.

بسیاری از افرادی که لباس‌ کار خود را اتو می‌کنند نمی‌دانند که با کوچک‌ترین اشتباه ممکن است به لباس خود آسیب برسانند یا بافت لباس را برای همیشه از بین ببرند. چرا که ممکن است لباس اتو کشیده برای دقایقی صاف و مرتب باشد اما پس از مدتی چروک می‌شود و ظاهرش تغییر می‌کند.

از این رو اتو کشیدن لباس کار را دست کم نگیرید و نکات ضروری را رعایت کنید. اتو از یک فلز سنگین تشکیل شده که دمای زیاد و بخار آب آن در تماس با لباس باعث صاف شدن آن می‌گردد. برای سفارش لباس کار از ایمن گستر کافی است از بین مدل‌های سایت مدل مد نظر خود را انتخاب کنید سپس با کارشناسان فروش ما قیمت و زمان تحویل را هماهنگ کرده و بعد از واریز پیش پرداخت بلافاصله سفارش شما در لیست ارسالی‌ها قرار خواهد گرفت. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقالات تیشرت کار یقه دار یا یقه گرد؟ لباس کارگری تابستانی را از کجا بخریم؟ را مطالعه بفرمایید.

تنظیم دمای اتو

 

5 ترفند در اتوی لباس کار
5 ترفند در اتوی لباس کار

 

قبل از روشن کردن اتو دمای آن را روی کمترین حالت قرار دهید و اتو کشی را با پارچه‌هایی شروع کنید که کمترین دما را نیاز دارند. دقت کنید که برای هر جنس پارچه دمای مطلوب آن را تنظیم کنید .

 ارتفاع میز اتو

ارتفاع میز بهتر است متناسب با قد شما باشد تا به مفاصلتان فشار نیاید. ارتفاع 90 سانت اغلب مناسب است. بهتر است روی میز اتو را با چند لایه پارچه بپوشانید.

 توجه به جهت اتو کشیدن لباس کار

لباس کار را به صورت مستقیم و بدون زاویه اتو نکشید. بهترین حالت آن است که اتو را به صورت چرخشی و دورانی روی لباس بکشید. اتوکشی غیر اصولی باعث تغییر سایز لباس می‌شود پس حتماً این نکته را در نظر داشته باشید.

محافظت از اتو 

نحوه استفاده از اتو خیلی مهم است و باید از آن محافظت کنید. چرا که اتو وسیله‌ حساس و گران قیمتی است. به همین دلیل بهتر است پس از استفاده از اتو آب داخل مخزن را خالی کنید چرا که ممکن است آب رسوب کند و به مخزن آسیب برساند و لباس کثیف اتو ‌شود. بهتر است هر چند وقت یک بار مخزن اتو را با سرکه بشویید. پس اتمام اتوکشی صفحه فلزی اتو را با دستمال تمیز پاک کنید. تا زمانی که اتو خنک نشده آن را در جعبه یا کمد قرار ندهید.

 لباس خشک و خیس را اتو نکنید

 

5 ترفند در اتوی لباس کار
5 ترفند در اتوی لباس کار

 

لباسی که خیس است، باید در دمای بالا و مستقیم اتو قرار گیرد تا کاملا خشک و صاف شود. در این صورت ممکن است به سرعت چروک شود. همچنین لباسی که کاملاً خشک است ممکن است در دمای بالای اتو آسیب ببینید و حتما بسوزد. از این رو بهترین حالت اتو کردن لباس زمانی است که لباس نم داشته باشد تا کاملا صاف و مرتب شود.

شیوه صحیح اتو کردن لباس کار

  • اتو کردن لباس‌ کار را در اتاق خواب انجام دهید تا به کمد و چوب لباسی دسترسی داشته باشید و لباس بعد از اتو کشی باز چروک نشود.
  • هنگام اتو کردن قسمت‌های اتو کشیده لباس را آن طرف میز اتو و از خود دور نگه دارید.
  • برای اینکه لباستان کش نیاید لباس را به راه پارچه اتو بزنید.
  • ابتدا درزهای لباس را از پشت باز کرده اتو بزنید.
  • لباس کار مات را از داخل و لباس‌های براق را از طرف بیرون اتو بزنید
  • برای جلوگیری از چروک شدن آستین لباس قبل از اتو کردن یک حوله را لوله و داخل آستین‌ها قرار دهید.
  • برای چروک نشدن یقه، سجاف و سرآستین آن‌ها را ابتدا از پشت و سپس از رو اتو کنید.

بالا بردن كیفیت اتوی لباس کار

 

5 ترفند در اتوی لباس کار
5 ترفند در اتوی لباس کار

 

بهتر است لباس را از دو طرف اتو کنید. برای راحتی کار می‌توانید به اندازه میز اتو یك یا دو لایه فویل یا كاغذ آلومینیومی پهن كنید بعد لباس را روی میز پهن کنید در این حالت هنگام اتوکشی حرارت از بالا وارد شده و توسط فویل به قسمت زیرین لباس منعكس می‌شود.

لباس کار را مستقیماً اتو نكنید همیشه یك پارچه نخی نازك و تمیز روی لباس انداخته و سپس اتو نمایید. این كار سبب می‌شود لباس برق نیندازد و قطره‌های آب لباس را لك نكند. برای تیز نشان دادن خط اتوی شلوار، قبل از اتو كشیدن پشت خط اتوی شلوار، روی خط اتو و زیر چین‌ها را صابون خشك بكشید. وقتی پارچه لباس دو لایه است برای اینكه  اثر محل دوخت در هنگام اتو به طرف دیگر نیفتد بین دو لایه، یك مقوای سفید قرار دهید.

بهتر است در كنار میز اتو نخ و سوزن و قیچی قرار دهید تا ضمن اتو كردن، قسمت‌های شكافته شده لباس‌ها را ترمیم کنید. اگر در هنگام اتو زدن متوجه شدید لباس لك زنگ فلزات را دارد كه از میخ طناب رخت یا فنر فلزی گیره لباس ایجاد شده است مقداری نمك در آبلیمو بریزید سپس لكه را در آن بخیسانید بعد از یك ساعت آن را آبکشی کنید. اگر لباس کار شما چروك شده و به اتو دسترسی ندارید لباس را در حمام به چوب رخت آویزان كرده و دوش شیر آب گرم را باز کنید. این كار باعث می‌شود بخار آب به درون پارچه نفوذ كرده و چین و چروکش باز شود.

معمولاً لباس کار تیره پس از مدتی استفاده و به كار بردن اتوی داغ برق می‌اندازد که باعث می‌شود لباس كهنه به نظر برسد. برای رفع این عیب یك حوله نخی را در سركه داغ قرار داده و خوب بچلانید و آن را محكم در نقطه‌ای از لباس كه برق افتاده بمالید این کار کمک می‌کند که برق لباس برطرف شود. برای از بین بردن برق لباس‌هایی كه الیاف مصنوعی دارند نیم لیتر آب و یك و نیم قاشق آمونیاك را با هم مخلوط كرده و سپس از جهت طول پارچه در محل برق افتادگی بمالید.

چت آنلاین