آموزش دوخت زیپ لباس کار

آموزش دوخت زیپ لباس کار

آموزش دوخت زیپ لباس کار

آموزش دوخت زیپ لباس کار

در این مقاله قصد داریم آموزش دوخت زیپ لباس کار را قرار دهیم که با این روش می‌توانید زیپ را بر روی انواع لباس کار بدوزید. دوخت زیپ برای برخی لباس‌ها روش‌های متفاوتی دارد. مثلاً زیپ لباس‌های زنانه بهتر است به صورت مخفی دوخته شود و در زیر پارچه پنهان باشد. اهمیت دوخت زیپ بر روی لباس به اندازه ای است که می تواند جلوه و ظاهر لباس شما را تغییر دهد. انتخاب نوع زیپ بر اساس ریز و درشت بودن دندانه‌های زیپ متناسب با نوع لباس هم فاکتور دیگری است که در طراحی و دوخت باید به این نکته نیز توجه داشته باشید. اغلب برای یکدست و هماهنگ شدن کارکنان یک شرکت استایل یکسانی را در نظر می‌گیرند که به این منظور هزینه دوخت لباس کار در منزل مقرون به صرفه‌تر است.

کارفرما یا مدیر تصمیم می‌گیرد که چه طرح و رنگی برای شرکت و افراد مناسب‌تر است. برای افزایش تمرکز در کار معمولا رنگ خنثی و مدل ساده و یا اگر محیط‌های تفریحی و شاد باشند از رنگ‌های شاد و روشن استفاده می‌کنند. همچنین کامندان هر روز دغدغه این را ندارند که چه لباسی و با چه رنگی ست کنند. آنها می‌دانند که هر چند روز یکبار بسته به فصول سال باید شسته و اتو کنند و همچنین این کار برای یکدست و منظم نشان دادن محیط کار بسیار مناسب است. اگر قصد خرید لباس کار متناسب با شغل‌تان را دارید ما به شما یک فروشگاهی معتبر و خوشنام در تهران به نام ایمن گستر دانیال را معرفی می‌کنیم.

تمامی لباس‌های تولید شده در این فروشگاه از بهترین مواد اولیه، زیر نظر طراحان حرفه‌ای و با کمک دستگاه‌های پیشرفته دوخت تولید می‌شوند. شما می‌توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه ایمن گستر یا از طریق وب سایت و پیج اینستاگرامی ما طیف وسیعی از انواع لباس‌های کار را برای مشاغل مختلف مشاهده کنید. برای مطالعه بیشتر به مقالات لباس کار دوبنده کتان و دوبنده لی و لباس خنک برای مشاغل مختلف مراجعه کنید

زیپ لباس کار را چطور بدوزیم؟

 

آموزش دوخت زیپ لباس کار
آموزش دوخت زیپ لباس کار

 

تمییز دوخته شدن زیپ تاثیر زیادی در زیبایی لباس دارد و از نکات مورد توجه خیاطان است. اینجا دو مدل دوخت زیپ لباس کار را آموزش می‌دهیم که شما به انتخاب خود هر کدام از آن‌ها را می‌توانید استفاده کنید. انتخاب نوع زیپ بسیار مهم است زیپ‌هایی با دندانه‌های ریز و پلاستیکی مخصوص لباس‌های ظریف هستند. زیپ‌های دندانه درشت پلاستیکی و فلزی برای کت و ژاکت و کاپشن و کیف مناسب هستند. رنگ زیپ باید هماهنگ با رنگ پارچه انتخاب شود.اگر زیپ با سایز مناسب پیدا نکردید زیپی بلندتر انتخاب کنید تا اضافه آن بعد دوخت بریده شود.

روش اول: ابتدا زیپ را تا جایی که می‌خواهید باز شود باز کنید و روی لباس قرار دهید. دقت کنید زیپ دقیقا بر روی درز قرار بگیرد و به اندازه‌ای که برای دوخت اضافه گذاشته‌اید اضافه بگذارید. یک سمت زیپ را به لباس کوک بگیرید تا زیر چرخ حرکت نکند. لباس کار را زیر چرخ ببرید و روی قسمت کوک زده شده را با چرخ بدوزید. حالا زیپ را باز کنید و به سمت روی پارچه برگردانید. روی پارچه را اتو کنید به صورتی که زیپ دیده نشود. سپس زیپ را ببندید و لباس را به پشت برگردانید. سمت دیگر زیپ را به درز لباس کوک بگیرید و با چرخ بدوزید.

بعد از دوخته شدن سمت دیگر زیپ لباس کار را به رو بر گردانید و به اندازه‌ای که روی دندانه‌های زیپ پوشانده شود پارچه را تا بزنید و با سنجاق یا کوک محکم کنید بعد قسمت سنجاق شده را به دقت بدوزید. چون این قسمت به روی لباس کار دوخته می‌شود بهتراست در دوخت آن دقت بیشتری کنید و کاملا صاف بدوزید. بعد از پایان دوخت و اتو کردن زیپ، کوک ها را باز کنید و اضافه نخ ها را ببرید. زیپ باید به گونه ای قرار بگیرد که با بسته شدن زیپ آن قسمت مانند درز دیده شود و فقط دندانه‌های زیپ مشخص باشد.

روش دوم: ابتدا روی زیپ را اتو کنید تا قسمت پارچه‌ای آن صاف شود. اگر دندانه زیپ فلزی باشد با حرارت اتو آسیبی نمی‌بیند ولی اگر دندانه زیپ پلاستیکی است باید دقت کنید که حرارت ملایم باشد و نوار به طول سه تا چهار سانت از پارچه لباس می بریم. برای صاف شدن لبه برش شده بهتر است از کاتر برای برش پارچه استفاده کنید.

پارچه را دولا کرده و اتو می‌کنیم تا وسط آن درز ایجاد شود. نوار اتو شده را از وسط باز کرده و زیر چرخ می بریم سپس سمت دیگر نوار را بر روی همین قسمت قرار دهید به طوری که روی دندانه زیپ را بپوشاند و بدوزید. سمت دیگر را نیز به همین صورت بدوزید . در انتها فقط یک درز معلوم خواهد بود و زیپ در زیر نوار های دوخته شده مخفی خواهد شد.

دوخت لباس کار

 

آموزش دوخت زیپ لباس کار
آموزش دوخت زیپ لباس کار

 

یکی از پرطرفدارترین حرفه دوخت لباس کار است که هم می‌توان در منزل هم در کارگاه انجام داد روانشناسی رنگ‌ها موضوع بسیار مهمی در انتخاب لباس فرم کارمندان یک شرکت تجاری است که باید به آم دقت کنید. اگر می‌خواهید هزینه دوخت لباس کار ارزان‌تر شود می‌توانید آن را از تولیدی‌ها به صورت عمده تهیه کنید.

سایز لباس کار برای هر فردی متفاوت است و جوری باید انتخاب شود که نه خیلی گشاد و بد قواره به تن بایستد و نه به قدری تنگ باشد که نفس کشیدن در آن سخت باشد. در سراسر کشور تولیدی‌ها دوخت لباس کار صنعتی دارند که معمولاً دو مدل سرهمی یا جدا از هم است که بیشتر برای کارگران ساختمانی و یا جوشکاری که با فلزهای برنده و تیز سر و کار دارند تا در معرض خطر قرار نگیرد.

اهمیت لباس لباس کار برای یک سازمان یا نهاد

 

آموزش دوخت زیپ لباس کار
آموزش دوخت زیپ لباس کار

 

یکی از اشتباهات رایج در بین کارمندان توجه نکردن به ظاهر است چرا که اولین موردی که مشتری می‌بیند نوع استایل شما است. برخی افراد روی آموزش و پیشرفت کاری کلی وقت می‌گذارند و تعجب می‌کنند که چرا فروش ندارند غافل از اینکه به نوع پوشش خود اهمیت نداده‌اند طوری که مخاطب اعتماد نمی‌کند تا سرمایه خود را در اختیار شما قرار دهند.

الزامات قانون، تمایز پرسنل از یکدیگر، رعایت مسائل بهداشتی، حفظ سلامت کارکنان و کارگران با پوشش خاص، نظم، اصول مدیریتی، کنترل و ایجاد نظم و انضباط، تشخیص پرسنل هر رده، شناسایی تخصص افراد از مواردی است که اهمیت استفاده از لباس کار را بیان می‌کند.

جدا از این موارد لباس فرم برای هر مجموعه می‌تواند با مزایایی همچون کاربرد تبلیغاتی و نمایشی، ایجاد پرستیژ کاری، بالا بردن اعتبار آن نهاد و ایجاد حس احساس مسئولیت در افراد همراه باشد. لباس کار و پرسنلی باید متناسب با اهداف سازمان، اقلیم محیطی و آب و هوا، محیط کار، در نظر گرفتن مسائل امنیتی و سلامتی، خطرات احتمالی در فضای کار و حفظ شخصیت کاری تهیه شود.

چت آنلاین