لباس خنک برای مشاغل مختلف

لباس خنک برای مشاغل مختلف

لباس خنک برای مشاغل مختلف

لباس خنک برای مشاغل مختلف

پیدا کردن لباس خنک برای مشاغل مختلف در فصل گرم سال یکی از دغدغه‌های مدیران شرکت‌ها و سایر افراد است. در حال حاضر انواع مختلفی از لباس کار با جنس‌های مختلف  و متناسب با فصل گرم یا سرد تولید می‌شود.

اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشیم نوع جنس و کیفیت دوخت لباس است. اگر  پارچه لباس کار جنس مرغوبی نداشته باشد یا از نظر ظاهر دوخت محکم و زیبایی نباشد،

پس از مدت کوتاهی استفاده لباس باید آن را دور انداخت. در این بحث قصد داریم درباره ویژگی‌های لباس خنک، انواع پارچه مناسب برای دوخت لباس کار و مدل‌های مختلف لباس کار صنعتی مطالبی را بیان کنیم.

اگر قصد خرید لباس خنک تابستانی و متناسب با شغل‌تان را دارید، ما به شما یک فروشگاهی معتبر و خوشنام در تهران به نام ایمن گستر دانیال را معرفی می‌کنیم. تمامی لباس‌های تولید شده در این فروشگاه از بهترین مواد اولیه، زیر نظر طراحان حرفه‌ای و با کمک دستگاه‌های پیشرفته دوخت تولید می‌شوند.

شما می‌توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه ایمن گستر یا از طریق وب سایت و پیج اینستاگرامی ما طیف وسیعی از انواع لباس‌های کار را برای مشاغل مختلف مشاهده کنید.

اهمیت لباس کار خنک در مشاغل مختلف

در همه مشاغل از لباس‌های کار به عنوان یک پوشش محافظتی در برابر سرما و گرما استفاده می‌شود. در فصل گرما افراد نیاز دارند که از لباسی خنک و راحت استفاده کنند. هر نوع احساس چسبندگی، حرارت یا تعریق سریع فرد را کلافه کرده و بازده کاری به مرور زمان پایین می‌آید.

تیشرت کار ساده ترین شکل یک لباس برای کار در فصل گرما است. این لباس خنک برای مشاغل مختلف و کارکنان به‌صورت فردی و گروهی استفاده می‌شود. جنس پارچه لباس کار خنک را از الیاف طبیعی، یا مخلوطی از الیاف طبیعی و مصنوعی تولید می‌کنند.

برای مشاغل ساده که نیاز به حفاظت و ایمنی خاص در حین کار نیست، بیشتر در پارچه لباس باید از الیاف نخی و سبک استفاده شود.

در حالی که لباس بعضی از مشاغل باید در هر شرایطی (سرما یا گرما) از جنس الیاف مصنوعی یا عایق در برابر حرارت و رطوبت باشد. لباس دو بنده شکل دیگری از لباس خنک در حین کار است که خیلی راحت پوشیده می‌شود.

نکات مهمی که در هنگام خرید لباس کار خنک باید در نظر داشت

 

لباس خنک برای مشاغل مختلف
لباس خنک برای مشاغل مختلف
  • لباس باید کاملاً متناسب با سایز و اندازه افراد باشد نه تنگ و نه گشاد.
  • بنابر شرایطی که در آن کار می‌کنید باید آستین لباس خود را انتخاب کنید. اگر مدام مجبورید آستین خود را بالا بزنید باید از لباس کار آستین کوتاه استفاده کنید.
  • نباید به هیچ عنوان جای نخ کشی یا پارگی بر روی لباس کار باشد.
  • بهتر است هیچ نوع زیورآلات و یا زنجیری را به لباس خود وصل نکنید تا در حین کار مشکلی پیش نیاید.
  • اگر در زمان کارکردن زیاد مقابل آفتاب قرار می‌گیرید باید از لباس آستین بلند استفاده کنید.
  • در صورت وجود هر نوع آلودگی یا گرد و غبار در محیط کار بهتر است لباس یقه، جیب و هیچ نوع چینی نداشته باشد.
  • اگر لباس کار یکسره را انتخاب کرده‌اید هیچ گاه دکمه‌های لباس را باز نگذارید.
  • دوخت لباس کار باید مرتب و محکم باشد.
  • باید از دکمه‌های مناسب و با کیفیت در آن به‌کار رفته باشد. هر نوع در رفتگی جای دوخت یا نخ کش شدن نشان از بی‌کیفیتی لباس است.
  • به جنس پارچه باید توجه کنید؛ لباس آبرفت نداشته باشد و بر اثر شستشو رنگ و سایز آن تغییری نکند.

مزایای لباس کار برای مشاغل مختلف

افراد در تمامی مشاغل نیازمند پوشیدن لباس مناسب هستند. اهمیت لباس کار در مشاغل صنعتی و خطرناک مانند کار در پتروشیمی، نفت، گاز و.. برای حفظ جان و سلامت افراد اهمیت زیادی دارد.

لباس کار خنک نیز برای مشاغل خدماتی و شغل‌های تولیدی به منظور احساس راحتی، ایجاد نظم و آراستگی در محل کار برای کارکنان استفاده می‌شود.

با استفاده از لباس کار خنک در شکل‌ها و رنگ‌های زیبا و متنوع برای جدا کردن کارکنان و شناسایی آنها از افراد متفرقه استفاده می‌شود.

 چند مدل لباس خنک برای مشاغل

در زیر به سه مورد از رایج‌ترین  مدل‌های لباس کار خنک که افراد زیادی از آنها استفاده می‌کنند اشاره می‌کنیم:

لباس دو تیکه

این لباس شامل بلوز و شلوار است که به آن لباس دو تیکه نیز می‌گویند. جنس این لباس‌ها از مواد نخی و خنک است که به راحتی پوشیده و می‌توان آن را از تن بیرون آورد.

از این لباس بیشتر در مشاغل‌های خدماتی و تولیدی استفاده می‌شود. لباس مدل ایران خودرویی نمونه‌ای از لباس کار دو تیکه است.

 لباس کار دوبنده

 

لباس خنک برای مشاغل مختلف
لباس خنک برای مشاغل مختلف

این لباس به‌صورت یک تیکه و سرهم هستند که بیشتر در تعمیر گاه‌های مختلف از آن استفاده می‌شود. قسمت بالای لباس به شلوار متصل است و با دو بند در قسمت بالای بدن لباس در تن حفظ می‌شود. در مواردی لباس دارای جیب‌های مختلف برای قرار دادن لوازم و ابزار هستند.

 تیشرت کار

رایج‌ترین لباس خنک تیشرت کار است که معمولاً به‌صورت کلی برای کارکنان از طرف مدیران سفارش داده می‌شود. کارکنان رستوران، فست فود، هتل، فروشگاه‌ها و.. در فصل‌های گرم از این لباس برای کارکنان و کارگران خود استفاده می‌کنند. در مراکز زیادی از همین تیشرت کار به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده می‌شود.

پارچه های که در تولید انواع لباس کار استفاده می‌شود.

 

لباس خنک برای مشاغل مختلف
لباس خنک برای مشاغل مختلف

چند مورد از جنس پارچه هستند که انواع مختلف لباس کار را از آنها تولید می‌کنند:

پارچه تترون

این پارچه با داشتن ضخامت کم بسیار خنک است. تترون آرو ژاپن جزء مرغوب‌ترین پارچه برای تولید لباس خنک است. انواع روپوش‌های پزشکی و بیمارستانی، رستورانی و… را از این جنس پارچه تولید می‌کنند.

پارچه ترگال

این پارچه شبیه به تترون بوده ولی ضخامت آن کمی بیشتر است. در تولید این پارچه از پلی استر و ویسکوز استفاده می‌شود. پارچه ترگال مناسب‌ترین پارچه در تولید انواع یونیفرم و روپوش‌های آشپزی و کارگاهی و.. است. لباس کار تهیه شده با این جنس پارچه سبک و خنک است که قیمت مناسبی هم دارد.

پارچه فلامنت کجراه

این پارچه در مقایسه با جنس تترون و ترگال ضخامت بیشتری دارد و لباس کار تولید شده از آن خیلی خنک نیست. لباس تولید شده با این جنس می‌تواند گرمای بیشتری را در خود حفظ کند. لباس‌های کار زیادی در بازار هستند که از این جنس پارچه تولید می‌شوند.

پارچه کتان

این نوع از پارچه با درصدهای مختلف نخ در آن به‌صورت 30 – 70  – 100 درصد، میزان کیفیت آن شناخته می‌شود. برای محیط‌های نسبتاً خشن که ممکن است به لباس کار آسیب وارد شود مانند فرزکاری، جوش کار از لباس جنس کتان در حین کار استفاده می‌شود. هر چه در صد نخ به‌کار رفته در کتان بیشتر باشد میزان سبکی و خنکی لباس بیشتر است. افرادی که در برابر حرارت (مانند کوره‌ها) کار می‌کنند، به خاطر مقاومت بالای پارچه یونیفرم‌هایشان از جنس کتان است.

ایمن گستر دانیال مرکز خرید معتبر و خوشنام انواع لباس کار

در حال حاضر تولیدی‌های مختلفی در سراسر ایران مخصوصاً تهران، لباس‌های متنوعی را برای مشاغل مختلف تولید می‌کنند. اما تشخیص اینکه کدام لباس جنس بهتری دارد، کار خرید را سخت می‌کند.

توجه به اعتبار و خوشنامی فروشگاهی که کالای مورد نیاز خود را از آن تهیه می‌کنید، به‌میزان زیادی گویای کیفیت محصولات آن فروشگاه است.

ایمن گستر دانیال؛ با داشتن بیش از چند دهه سابقه در تولید و فروش انواع لباس کار در تهران، به عنوان یک تولیدی معتبر شناخته شده است.

به‌کار بردن پارچه‌های مرغوب و درجه یک، استفاده از دستگاه‌های پیشرفته برش و دوخت سبب شده لباس کار ایمن گستر در میان مشتریان محبوب باشد.

شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت انواع تولیدات ایمن گستر را مشاهده کرده و به راحتی به‌صورت تلفنی یا آنلاین سفارش خرید کلی یا جزئی خود را انجام دهید.بیشتر بخوانید:

ویژگی لباس کار مدل ایران خودرویی

ویژگی لباس ضد الکتریسیته ساکن

لباس کارگری تابستانی را از کجا بخریم؟

ویژگی های لباس آشپزی زنانه و مردانه

چند پیشنهاد برای لباس کار خانمها

توصیه های طلایی برای شیک پوش بودن

تولید و پخش لباس کار در تهران

با این ۵ روش لباس کار دیرتر کهنه میشود

۶ راه ضدعفونی لباس کار از کرونا

۵ تفاوت لباس کار مردانه و زنانه

لباس کار مناسب تابستان

۵ ویژگی لباس کار مردانه

مشخصات لباس کار کتان 

چت آنلاین