۵ تفاوت لباس کار مردانه و زنانه

5 تفاوت لباس کار مردانه و زنانه

۵ تفاوت لباس کار مردانه و زنانه

۵ تفاوت لباس کار مردانه و زنانه 

از لحاظ ایمنی و حفظ سلامتی، باید میان لباس کار مردانه و زنانه، تفاوتی وجود نداشته باشد. اما تفاوت‌های جزئی وجود دارند، ما در اینجا ۵  تفاوت لباس کار مردانه و زنانه را برای شما بیان می‌کنیم.

استفاده از لباس کار برای زنان و مردان، در محیط‌های مختلف علاوه بر محافظت و ایمنی آنها، در شرایط ویژه محیط کار، موجب متحدالشکل شدن کارکنان و یکدست شدن آن‌ها می‌شود. همین امر موجب افزایش حس همکاری در محیط کاری و انجام بهتر فعالیت‌های گروهی می‌شود. ایمن گستر دانیال؛ سال‌هاست که در طراحی و تولید انواع لباس کار زنانه، مردانه و تجهیزات ایمنی مشغول به فعالیت می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه ما در دو شعبه تهران، از تمامی محصولات و کالاهای تولیدی این مجموعه دیدن فرمایید. در صورت عدم مراجعه حضوری، ایمن گستر این امکان را برای مشتریان فراهم کرده، تا از طریق وب سایت  و پیج اینستاگرام همه مدل لباس کار و لوازم ایمنی را همراه با قیمت آن‌ها مشاهده نمایید.

در این بحث ما را همراهی کنید، تا به بررسی بیشتر لباس کار، و تفاوت لباس کار مردانه و  لباس کار زنانه، همچنین بررسی تیشرت جودون که می‌تواند یک مدل لباس کار مشترک میان زنان و مردان باشد بپردازیم.

ویژگی‌ها و خصوصیات کلی که باید لباس کار مردانه و لباس کار زنانه داشته باشد

 

5 تفاوت لباس کار مردانه و زنانه
5 تفاوت لباس کار مردانه و زنانه

همه لباس‌های کار، جدا از جنسیت فردی که آن‌ها را می‌پوشد، چه زن و چه مرد باید با توجه به شرایط و محیط کار، دارای ویژگی‌ها و خصوصیاتی باشند که بتواند، ایمنی و سلامتی افراد استفاده کننده از آن را تأمین کنند. از جمله مهم‌ترین این ویژگی‌ها شامل:

 • برای افردی که در محیط کار خود با مواد اسیدی، قلیایی، خورنده، شیمیایی، گاز، آب و رطوبت فراوان و… سر و کار دارند، لباس کار باید به‌عنوان یک عایق محافظت کننده برای آنها عمل کند.
 • لباس باید متناسب با سایز و اندازه افراد باشد.
 • کسانی که بنابر شغل خود، با آتش و حرارت زیاد سر و کار دارند، باید از لباس مناسب ضد حریق مانند کلاه، دستکش و کفش ایمنی استفاده کنند.
 • لباس کار کسانی‌ که با ماشین‌آلات صنعتی کار می‌کنند، باید یکسره باشد و هیچ نوع پارگی یا زنجیر و کلید آویز در آن وجود نداشته باشد.
 • کارکنان محیط‌های دارای مواد اسیدی و رادیو اکتیو، باید لباسی بپوشند که یکسره باشد و هیچ نوع منفذی در آن نباشد. علاوه بر این لباس کار باید همراه با تجهیزات ایمنی غیر قابل نفوذ، مانند عینک، دستکش، کلاه و.. باشد.
 • لباس کار برای محیط‌های دارای مواد قابل انفجار، اشتعال و گرد و غباری، نباید جیب، لبه یا چین و چروک زیاد باشد. زیرا ممکن است، مواد سمی در چین و جیب لباس نفوذ کند، و سبب مسمومیت افراد شود.
 • لباس کار در محیط‌های سردسیر با دمای پایین، باید دارای آسترهای پشمی باشد. اگر شرایط محیط کار دارای بارندگی و وزش بادهای شدید است، باید از لباس کار کلاه سر خود یا بادگیر ضد آب استفاده کرد.
 • اگر دمای محیط کار و یا شرایط طوری است، که افراد مجبورند مدام آستین‌ها را بالا بزنند، باید از لباس کار آستین کوتاه پوشیده شود.
 • می‌توان آرم یا لوگوی شرکتی که در آن کار می‌کنند، برروی لباس چاپ یا گلدوزی کرد. که بهترین‌جا برای اینکار جیب سمت راست است.

تفاوت‌هایی که در لباس کار مردانه و زنانه باید در نظر داشت

 

 

5 تفاوت لباس کار مردانه و زنانه
5 تفاوت لباس کار مردانه و زنانه

مواردی که در اینجا به‌عنوان تفاوت لباس کار مردانه و زنانه ذکر می‌کنیم، جزئیاتی هستند که درباره لباس کار مردانه هم باید مورد توجه قرار بگیرند، ولی لزوم توجه به آنها در لباس کار زنانه بیشتر است و سبب تمایز لباس کار زنانه و مردانه می‌شود:

سازگاری با عرف و هنجارهای اجتماعی

در هنگام تولید لباس کار زنانه، باید به عرف اجتماعی هم توجه داشت، تا بتوان حس خوبی را به‌کارکنان و مراجعان انتقال داد. بافت پارچه لباس کار زنانه، در بعضی از مواقع از لباس کار مردانه متفاوت است، و معمولاً راه بافتش به‌صورت کج می‌باشد. پارچه این لباس‌ها از ترگال و تترون ضخیم‌تر هستند و خنکی کمتری دارد، ولی مقاومت آن بالاست.

شیک و زیبا بودن

با توجه به روحیات زیبا پسند بودن زنان و علاقه آن‌ها به پوشیدن لباس‌های زیبا و با ظرافت، استفاده از لباس کار شیک، موجب ایجاد روحیه و افزایش انگیزه در آنان می‌شود. با توجه به اینکه لباس کار، گویای هویت یک شرکت است، بهتر است برای پرسنل، مخصوصاً زنان از لباس کار های شیک با مدل و ترکیب رنگ زیبا استفاده کرد.

رسمی بودن

لباس کار زنان در محیط های رسمی و اداری، مانند دانشگاه، بانک و.. باید با توجه به محیط، مقداری رسمی و جدی بوده و مدل آن مناسب محیط کار برای زن باشد.

تفاوت در دکمه‌های لباس

یکی از تفاوت‌های آشکاری که، ممکن است بعضی ها به آن توجه نکنند، دکمه پیراهن زنانه و مردانه است. این دکمه‌ها برای زنان در سمت چپ، و برای مردان در سمت راست است.

مناسب با محیط کار

حفظ ایمنی و سلامتی زنان در محیط‌های کاری مختلف، مانند کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و.. که خطراتی برای سلامتی آنها به‌همراه دارد، باید بهداشت و ایمنی این قشر آسیب‌پذیر را به‌خوبی فراهم کند

شما می‌توانید از طریق تماس، با شماره تلفن‌های موجود در وب سایت دانیال گستر، با کارشناسان ما در فروشگاه تماس گرفته و اطلاعات بیشتری را درباره لباس کار مردانه و زنانه و قیمت آن‌ها کسب نمایید، تا بتوانید خریدی آگاهانه انجام دهید.

تیشرت کار

یکی از راحت‌ترین و پرکاربردترین لباس‌هایی که، هم به‌عنوان لباس کار و هم به‌عنوان لباس اسپرت از آن استفاده می‌شود، تی شرت است. تیشرت جودون جزء و پرطرفدارترین نوع تیشرت است؛ که به‌دلیل بافت خاصی که در پارچه آن وجود دارد، و به‌شکل لوزی و لوزی و دودن دودن است، به آن جودون می‌گویند. پارچه جودون در انواع مختلفی وجود دارد، که مهم‌ترین آن‌ها شامل جودون لاکرا، جودون پلی‌استر و جودون پنبه است. البته به‌طور کلی خود پارچه جودون، جزء پارچه‌های تریکو و معرف‌ترین آنها است.

مهم‌ترین ویژگی تیشرت جودون

 

5 تفاوت لباس کار مردانه و زنانه
5 تفاوت لباس کار مردانه و زنانه

 

 • داشتن روزنه‌هایی در پارچه، و نیز استفاده از الیاف طبیعی، که موجب خنکی و ضد حساسیت بودن این تیشرت کار می‌شود.
 • به‌دلیل استفاده از نخ و الیاف دیگر، تنوع قیمت در این نوع از تیشرت زیاد است.
 • پارچه جودون در مقایسه با پارچه‌های دیگر، مقاومت و استحکام بالاتری دارد.

ویژگی‌های ظاهری تیشرت جودون

این مدل از تی شرت؛ به رنگ‌های بسیار متنوع و انواع مدل‌های یقه‌دار، بازار موجود است. معمولاً تیشرت جودون را، به‌شکل یقه‌دار و سه دکمه تولید می‌کنند.  تیشرت جودون یقه‌دار، به‌دلیل شکل رسمی که دارد، برای لباس کار سازمانی و اداری مناسب است.

نکاتی که در هنگام خرید تیشرت جودون باید به آن توجه کرد

مدل یقه

نوع و مدل یقه، در چگونه نشان دادن ظاهر تیشرت بسیار تأثیرگذار است. انواع مدل یقه‌ها شامل گرد، کلاسیک، گشاد، هفت، اسکوپ و.. است، که هر کدام برای استایل خاصی مناسب است.

طرح

طرح‌های ساده تیشرت برای پوشش‌های رسمی مناسب‌تر است. نوشته و طرحی که روی تیشرت است، نشان دهنده شخصیت فرد استفاده کننده است، پس در انتخاب این موارد دقت کنید.

برش

باید با توجه به استایل و اندام خود، تی شرت مناسب را انتخاب کنید. اگر شکم و پهلو دارید، تیشرت جودون کمر تنگ انتخاب نکنید. تیشرت کوتاه پاها را کشیده‌تر نشان می‌دهد.

سایز

سایز مناسب این تیشرت کار، موجب جلوه بهتر اندام می‌شود. تیشرت باید فیت تن بوده و با داشتن کمی آزادی، انعطاف‌پذیری مناسب را به فرد استفاده کننده بدهد.

جنس

هر چه جنس لباس بهتر باشد، ماندگاری و مقاومت آن بیشتر خواهد بود. تیشرت‌هایی که زود چروک شده، و در برابر شستشو دچار آب رفت و رنگ پریدگی می‌شوند، کیفیت مناسبی ندارند.

برند

خرید از یک برند محبوب و خوشنام باعث می‌شود، با خیالی آسوده نسبت به کیفیت محصول، آن را استفاده کنید.

اهمیت استفاده از تیشرت جودون به‌عنوان یک تیشرت تبلیغاتی

تیشرت جودون علاوه بر لباس اسپرت و تیشرت کار؛ می‌توان از آن‌ها به‌عنوان تیشرت تبلیغاتی هم استفاده کرد. شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی هستند، از تیشرت جودون به‌عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده می‌کنند. حتی با چاپ برند و لوگوی خود بر روی تیشرت کار، از لباس کارکنان برای فعالیت‌های تبلیغی خود استفاده می‌کنند. تیشرت جودون یقه دار؛ یکی از بهترین مدل‌هایی است، که برای انجام تبلیغات می‌توان از آن بهره‌برد.

اهمیت استفاده از تیشرت تبلیغاتی

تی شرت‌ها هدیه‌های تبلیغاتی ارزشمندی هستند، که می‌توانند نقش یک رسانه تبلیغات محیطی، که به‌صورت متحرک است را ایفا کنند. با چاپ تبلیغات برروی تیشرت جودون، می‌توان پیام تبلیغی مورد نظر را در معرض دید افراد زیادی قرارداد.

تفاوت میان تیشرت کار زنانه و مردانه

 

 

5 تفاوت لباس کار مردانه و زنانه

اصولاً الگوی تی شرت زنانه و مردانه  با یکدیگر فرق دارد. تیشرت زنانه کوتاه‌تر از تی شرت مردانه می‌باشد، و زیر بغل آن جمع‌تر و دور سینه آن بیشتر است. ارتفاع آستین تیشرت زنانه کمتر تیشرت مردانه است.

در اینجا مطالبی را درباره، لباس کار زنانه و  لباس کار مردانه، برای شما عزیزان توضیح دادیم. اهمیت کیفیت و ایمنی لباس کار؛ جزء اصلی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی این لباس‌ها باید باشد. اینکه شما از چه فروشگاهی خرید می‌کنید، تا حد زیادی می‌تواند، گویای کیفیت محصول خریداری شده باشد.

فروشگاه ایمن گستر دانیال؛ با داشتن چندین دهه تجربه درخشان کاری به‌عنوان یک فروشگاه خوشنام و با سابقه، در میان مشتریان خود شناخته شده است. شما می‌توانید بهترین و با کیفیت‌ترین لباس کار مردانه و لباس کار زنانه را از این فروشگاه با سابقه تهیه کنید. تیشرت جودون تولید شده در ایمن گستر؛ در انواع رنگ‌ها و مدل‌های متنوع موجود است. شما می‌توانید تیشرت جودون پسرانه و دخترانه را، با قیمتی مناسب از این مرکز فروش لباس کار تهیه کنید. تمامی محصولات و تجهیزات ایمنی این مجموعه، به‌طور مستقیم و بدون واسطه، از تولیدی به فروشگاه آورده می‌شوند. همین امر موجب شده تا قیمت همه کالاها در مقایسه با محصولات مشابه منصافه‌تر و مناسب‌تر باشد. شما می‌توانید سفارش خرید خود را به‌شکل کلی یا جزئی انجام داده، و از خرید آگاهانه خود در ایمن گستر دانیال لذت ببرید.

 

 

 

 

 

 

 

چت آنلاین