چکمه های نظامی باعث صافی کف پا میشود؟

چکمه های نظامی باعث صافی کف پا میشود؟

چکمه های نظامی باعث صافی کف پا میشود؟

چکمه های نظامی باعث صافی کف پا میشود؟

یکی از بیماری‌های شایع پا که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است بیماری صافی کف پا است. بعضی از افراد در دوران کودکی، بعضی در دوران جوانی و عده ای نیز در دوران سالمندی به این عارضه مبتلا می‌شوند. سؤالی که برای خیلی از آقایان مطرح می‌شود این است که چکمه‌ های نظامی باعث صافی کف پا میشود؟ آیا اگر صافی کف پا نداشته باشیم هر نوع چکمه ای را می‌توان پوشید؟

فروشگاه دانیال با داشتن چند دهه سابقه در عرصه تولید و توزیع انواع کفش کار ، لباس برای شغل‌های مختلف توانسته به عنوان یک تولید کننده و فروشگاه معتبر شناخته شود. شما می‌توانید با ارسال کد فروشگاه از تمامی فعالیت‌های این مجموعه آگاه شوید و خرید خود را به راحتی انجام دهید.

صافی کف پا چگونه است؟

یکی از بیماری‌های شایع که پای فرد فاقد قوس طبیعی است بیماری صافی کف پا است. این مشکل با ایستادن فرد از بین می‌رود. این مشکل تا سن 3 تا 5 سالگی نیاز به درمان ندارد. ممکن است خوب شود. از علائمی که بعدها ممکن است خود را نشان دهد  خمیدگی کفش یا پاشنه کفش به سمت داخل، درد و تورم در قسمت‌های مچ پا می‌شود. پاها به‌صورت پیچ خورده نشان داده می‌شود و در دراز مدت مشکلاتی مثل خار پاشنه، درد زانو، ساق پا، سردرد و کمر درد دیده می‌شود.

نشانه های کف پای صاف

درد در کف پا مشخص‌ترین نشانه این مشکل است. فشار غیر معمول روی زانو باعث دردناک شدن این مفصل می‌شود. این مشکلات به این دلیل است که قوزک پا به‌طرف بیرون متمایل می‌شود.

درد صافی کف پا روی چه قسمت هایی اثر می‌گذارد؟

 

چکمه های نظامی باعث صافی کف پا میشود؟
چکمه های نظامی باعث صافی کف پا میشود؟

 

 • داخل مچ پا و ورم این قسمت
 • باسن، پایین کمر، پایین زانو
 • قوس کف پا
 • احساس سفتی در یک یا هر دو پا
 • این مشکل باعث توزیع غیر عادلانه وزن بدن می‌شود. خراب شدن کفش‌ها در یک طرف می‌تواند سبب آسیب دیدگی بیشتر شود.

عواملی که صافی کف پا را بیشتر می‌‌کند:

 • ورزش زیاد
 • دیابت
 • فشارخون بالا
 • افزایش سن
 • آرترید و روما تونید
 • سالخوردگی
 • نشستن‌های غلط
 • استفاده از کفش‌های نامناسب

 تشخیص و علت کف پای صاف

با انجام چند تست ساده هر فردی می‌تواند وضعیت قوس کف پای خود را تشخیص دهد:

مقایسه تصاویر کف هر دو پا

از حمام یا استخر بیرون می‌آیید به رد پای خود توجه کنید. باید عرض خط وسط پا در ناحیه ارتفاع قوس آن زیاد باشد. فقط یک خط باریک بخش جلو پا را به پاشنه متصل می‌کند.

بررسی کفش ها

کفش‌ها را در یک جای مسطح قرار داده و در سطح درست به آن نگاه کنید. فقط یک خط باریک بخش جلو پا را به پاشنه متصل می‌کند. کفش باید هر دو به‌طور یکنواخت سایده شوند.

 درمان صافی کف پا

 

 

چکمه های نظامی باعث صافی کف پا میشود؟
چکمه های نظامی باعث صافی کف پا میشود؟

 

 اگر خود یا فرزندتان به این مشکل مبتلا هستید سعی کنید برای جلوگیری از مشکلات بیشتر به پزشک ارتوپد مراجعه کنید. کف پای صاف ممکن است هیچ مشکلی ایجاد نکند یا مشکلات زیاد در مچ و ساق ایجاد نماید.

عمل جراحی

برای صافی  کف پا با توجه به شدت بیماری، بالا بودن وزن بیمار، کفی‌های طبی، کمک زیادی به شما نخواهد کرد. استفاده از سی تی اسکن و ام آر آی  کمک زیادی به شما نخواهد کرد.

عوارض عمل جراحی صافی کف پا

 مواردی که بر عمل صافی کف پا تأثیرگذار است:

موفقیت آمیز بودن یا نبودن عمل، جوش خوردگی استخوان، عفونت، درد مزمن، کاهش دامنه حرکتی مچ پا صافی کف پا  برای کودکان و افرادی که تحت نظر دکتر هستند تا حد زیادی بدون عمل قابل درمان است.بیماری مثل روماتیسم مفصلی، دیابت، آرتروز، بیماری مارفان و… منجر به شل شدن تاندون‌ها و صافی کف پا می‌شود.

کفش نظامی نامناسب

پوشیدن کفش‌های غیرطبی برای فعالیت‌های نظامی به مرور باعث از بین رفتن قوس کف پا می‌شود. کفش اجباری نظامی دارای بدنه سفت و محکم است که آسیب‎های زیادی به پاها وارد می‌کند. این کفش از مواد اولیه نامرغوب تهیه شده که متأسفانه با قیمت ارزان در اختیار مردم قرار می‌گرفت.

کفش طبی نظامی

 

چکمه های نظامی باعث صافی کف پا میشود؟
چکمه های نظامی باعث صافی کف پا میشود؟

 

در چند سال اخیر با بالا رفتن اطلاعات مردم انواع کفش‌های طبی خیلی خوبی تولید و روانه بازارشد. این کفش‌های طبی با داشتن زیره پی یو و رویه‌ای از چرم طبیعی به‌خوبی از پاها در برابر فشار و ضربه محافظت می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه دانیال از نزدیک با فعالیت‌ آنها آشنا شده و اطلاعات خوبی در این زمینه‌ها کسب کنید. ما در فروشگاه کارشناسانی داریم که به خوبی می‌توانند شما را در هر زمینه‌ای که قصد خرید دارید راهنمایی کنند.مقالات مرتبط:

عوارض پوتین سربازی نامناسب

معایب پوتین سربازی غیر طبی

خرید پوتین سربازی راما 

چت آنلاین