آیا پوتین سربازی برای کوهنوردی مناسب است؟

آیا پوتین سربازی برای کوهنوردی مناسب است؟

آیا پوتین سربازی برای کوهنوردی مناسب است؟

آیا پوتین سربازی برای کوهنوردی مناسب است؟

پا قلب دوم انسان است و برای هر کاری از جمله کوهنوردی، شکار، فعالیت نظامی و…سلامت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. اینکه آیا پوتین سربازی برای کوهنوردی مناسب است؟  یا می‌توان از این پوتین برای طبیعت گردی استفاده کنیم؟ سؤالاتی هستند که معمولاٌ از تولید کنندگان کفش طبی زیاد پرسیده می‌شود. در اینجا سعی می‌کنیم نکاتی درباره هر دو نوع پوتین بیان کنیم و در پایان انتخاب را به دست خود فرد می‌سپاریم که آیا کفش مخصوص انتخاب کند یا از پوتین سربازی برای کوهنوردی استفاده نماید.

فروشگاه دانیال با داشتن چندین سال سابقه در فروش انواع کفش ایمنی، لوازم و تجهیزات ایمنی در این زمینه اعتبار و خوشنامی خاصی را کسب کرده است. به منظور اطلاع از فعالیت‌های بیشتر این مجموعه می‌توانید از وب سایت و پیج اینستاگرامی آن دیدن فرمایید.

ویژگی های پوتین طبی سربازی

 

آیا پوتین سربازی برای کوهنوردی مناسب است؟
آیا پوتین سربازی برای کوهنوردی مناسب است؟

 

پوتین‌های سیاه چرمی نظامی که اکثر ما در هر زمانی آنها را دیده‌ایم برای طبیعت گردی دو مشکل اساسی دارند:

 • اول سنگین بودن کفش است.
 • دوم سفت بودن جنس چرم آن است.

این دو باعث شود در هنگام شکار یا پیاده روی طولانی در طبیعت فرد احساس خستگی و ناراحتی کند. افراد شکار چی معمولاٌ پاییز یا زمستان به طبیعت می‌روند و اگر کفش نامناسب داشته باشند کفش به پای آنها می‌چسبد و آب به راحتی از آن عبور خواهد کرد. پوتین‌های سربازی ایرانی خیلی کفش‌های راحتی نیستند و در روزهای اول خیلی از دوستان دچار عوارض بد پوتینی می‌شدند. استاندارد نبودن فضای داخل کفش (مناسب نبودن طول، عرض، ارتفاع) باعث زدگی یک نقطه از پا می‌شد. خوشبختانه در چند سال اخیر کفش سربازی طبی با جنس بسیار خوب تولید و وارد بازی شد.

کفش کوهنوردی 

می‌دانیم که کفش مخصوص کوهنوردی کفش راحتی نیست ولی برای راحت‌تر کردن آن باید اقدامات مخصوص خود را انجام داد. باید کفش کوه را همراه جوراب پشمی یا حوله‌ای ضخیم پوشید. کفش کوهنوردی یکی از مهمترین و گران‌ترین تجهیزات سفر است که نقش مهمی در حفظ سلامت افراد دارد. انتخاب یک کفش خیلی گرم یا خیلی سرد تا حد زیادی لذت کوهنوردی را از شما خواهد گرفت. باید بدانید که چه کفشی با چه کاربردی نیاز دارید. آیا کفش را برای کوهنوردی در مسیر ساده و کوه‌‍های کم ارتفاع نیاز دارید یا کوهای بلند و حرفه‌ای تر؟ آیا برای تابستان از آن استفاده می‌کنید یا زمستان؟

پس از پاسخ به سؤالات بالا  بهتر است در مورد ویژگی‌های خاص هر کفش تحقیقی داشته باشید و صادقانه از خود بپرسید که آیا یک کفش حرفه‌ای لازم دارید یا کفشی سبک برای کوهنوردی تا فقط کارتان را راه بیندازد؟

کفش طبی مناسب برای سربازی و کوهنوردی

 

آیا پوتین سربازی برای کوهنوردی مناسب است؟
آیا پوتین سربازی برای کوهنوردی مناسب است؟

 

کفش‌های طبی با داشتن انواع مواد PU  یا پلی اورتان همراه با زیره دودانسیته طراحی منحصر بفردی دارند و زیره مقاوم آنها در برابر محیط‌های سخت و خشن مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. این کفش‌های ایمنی در شرایط گوناگون معدنی و ساختمانی با وجود اشیاء نوک تیز برتری قابل توجهی در مقایسه با کفش‌های مشابه داشته است این کفش‌های طبی با کفی و زیره مناسبی که دارند در استفاده طولانی مدت موجب خستگی پاها نمی‌شوند. این کفش با داشتن قدرت چسبندگی بالا در هنگام عبور از مسیرهای ناهموار و سنگلاخ‌های مختلف مانع سرخوردن و سقوط افراد می‌شوند. این محصول یکی از پوتین‌های ایمنی است که در رنگ مشکی تولید می‌شود که در بدنه و ساخت آن از طراحی حرفه‌ای استفاده می‌شود.

چند ویژگی مهم که باید پوتین طبی سربازی و پوتین کوهنوردی داشته باشند:

 • داشتن آستر بافتی با مقاومت سایشی بالا
 • کفی طبی و استاندارد
 • زیره چسبنده به هنگام عبور از مسیرهای ناهموار
 • دارای زیره مقاوم پی پو که در برابر نفت و روغن مقاوم باشد.
 • دارای زبانه خفاشی بوده و گرد و غبار وارد کفش نشود.
 • تمامی قسمت ها از مواد اولیه مرغوب و استاندارد ملی تهیه شده باشد.

تهیه پوتین مناسب طبی

در ایران با داشتن تنوع جغرافیایی برای افراد نظامی و طبیعت گرد پوتین‌های مختلفی تولید می‌شود. حتی پوتین افراد نظامی در بخش‌های مختلف دریایی، هوایی و زمینی  از نظر رنگ و جنس با هم متفاوت هستند. برای نظامیان مناطق بیابانی کفش به رنگ کرم و خاکی است و برای افراد نظامی در مناطق جنگلی پوتین‌هایی با رنگ سبز و به منظور استتار راحت‌تر می‌پوشند. اما پوتین نظامی مشکی یکی از پرکاربردترین نوع پوتین است که از جنس چرم ساخته می‌شوند. خوشبختانه ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان چرم طبیعی است که از این نظر مشکلی ندارد. نظافت و واکس زدن این نوع از پوتین راحت بوده و در انواع مختلف راما، پاما، بهمن، شهپر  که بسیار با کیفیت هستند تولید می‌شود.

اگر قصد داشتید از پوتین سربازی برای کوهنوردی استفاده کنید

 

آیا پوتین سربازی برای کوهنوردی مناسب است؟
آیا پوتین سربازی برای کوهنوردی مناسب است؟

 

برای تمامی کارها همیشه کفش طبی اولویت دارد و باید اول از آن استفاده کرد. عدم توجه به این موضوع موجب به‌خطر افتادن سلامت افراد می‌شود و هزینه‌های بهداشتی درمانی زیادی در پی خواهد داشت. مهم نیست این کفش برای فعالیت نظامی است یا طبیعت گردی، بلکه باید با توجه به شرایطی که در آن قرار می‌گیرید پوتین مناسب را انتخاب کرده و سالمت پاهای خود را به عنوان یک عضو حیاتی تضمین  کنید. چند نکته مهم در مورد انتخاب پوتین مناسب و مرغوب:

 • انتخاب بندهای کشی بلند
 • بهتر است پوتین در قسمت ساق دارای سگک باشد.
 • در صورتی که در منطقه خشک و مرطوب نیستید بهتر است از پوتین زیپ دار استفاده کنید. زیرا پوشیدن و درآوردن آن راحت است.

فروشگاه دانیال یکی از تولید کنندگان معتبر انواع کفش طبی

فروشگاه دانیال با داشتن چندین سال سابقه در عرصه تولید و فروش انواع کفش‌های طبی توانسته است به عنوان یک مرکز خرید معتبر و خوشنام شناخته شود. شما می‌توانید طیف وسیعی از کفش‎‌های طبی سربازی، کوهنوردی، طبیعت گردی و… را در پیج و وب سایت این مجموعه مشاهده فرمایید. کارشناسان ما در فروشگاه آماده هستند تا به سؤالات پاسخ داده و شما را برای خریدی مطمئن و خوب یاری دهند. متاسفانه در چند سال اخیر به دلایلی همچون سودجویی، کفش ‌های تقلبی زیادی وارد بازار شده که نمی‌توان به هر برندی اعتماد کرد. برند معتبر دانیال سال‌هاست که در دو شعبه فعالیت می‌کند و همیشه اجناس اصل و مرغوب در اختیار مشتریان خود قرار داده است.مقالات مرتبط:

معایب پوتین سربازی غیر طبی

پوتین سربازی بند دار و زیپ دار کدام بهتر است؟

۴ نکته در نگهداری تمیزتر پوتین سربازی

تفاوت مدلهای پوتین سربازی راما پاما بهمن

خرید پوتین سربازی راما

پوتین سربازی طبی بخرم یا نه؟ 

چت آنلاین