۴ نکته طلایی در آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان

۴ نکته طلایی در آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان

۴ نکته طلایی در آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان

۴ نکته طلایی در آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان

بهترین سن، برای آموزش نکات ایمنی به کودکان، ۳ سالگی به بعد است؛ که باید در به‌طور مستمر و متناسب با سن، به زبانی ساده اما جدی، به بچه آموزش داده شود. در اینجا ۴ نکته طلایی در آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان را برای شما بیان می‌کنیم، تا کودکان بتوانند در حین مواجه شدن با موقعیت‌های خطرناک، از خودشان محافظت کنند. ایمن گستر دانیال؛ به‌عنوان یکی از تولید کنندگان تجهیزان ایمنی در تهران، توانسته بهترین لوازم ایمنی را با توجه به استانداردهای جهانی، درباره این تجهیزات تولید کرده، و در اختیار هموطنان قرار دهد. این مجموعه خوشنام، همواره در کنار فروش تجهیزات، سعی در آموزش و آگاه سازی افراد، درباره محافظت از خود در شرایط پر خطر دارد. امیدواریم با خواندن این مطالب بتوانید، در زمینه ایمنی و محافظت از کودکان، آموزش‌های مفیدی را به این دلبندان ارائه دهید، چرا که هرگونه آسیب به بچه‌ها ممکن است، خدای ناکرده ضربه‌ای سنگین به آینده آنها وارد کند.

اهمیت آموزش نکات ایمنی به کودکان

از موارد مهم برای حفظ سلامتی در زندگی، ارائه آموزش نکات ایمنی به بچه‌ها است؛ که سبب می‌شود کودکان یک سری مهارت‌ها و توانمندی‌ها را، در زمان بروز خطرات کسب کنند، تا در حین مواجهه با آن از خود محافظت کنند. ارائه درست این نکات آموزشی در کودک، موجب بالا رفتن میزان هوش، مسئولیت پذیری، بالابردن توانایی بدنی او است. پس لازم است کودک، این آموزش‌ها را درست و متناسب با سنش و با توجه به درکی که دارد دریافت کند. نحوه بیان باید طوری باشد، که نه خیلی اغراق آمیز بوده و نه خیلی ساده و پیش پا افتاده و طوری نباشد که با ایجاد ترس شدید در صورت بروز حادثه، کودک منزوی و وحشت زده شود.

آموزش ضرورت رعایت نکات ایمنی به کودکان

 

۴ نکته طلایی در آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان
۴ نکته طلایی در آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان

اولین نکته‌ای که بیشتر والدین مخصوصاً مادران، به بچه از همان ابتدا یاد می‌دهند، بازی نکردن با برق، چاقو، کبریت و لوازم خطرناک آشپزخانه است، که همیشه خطرات آن را متذکر می‌شوند. زمانیکه کودک بدون کمک پدر و مادر می‌تواند، راه برود در پارک‌ها بازی کند، باید مسائلی همچون دریافت نکردن خوراکی از غریبه‌ها، ندویدن در خیابان و رعایت ایستادن در پشت چراغ قرمز را یاد بگیرند. صحبت نکردن با غریبه‌ها، باید از همان اولین سال‌های زندگی در کودکان آغاز شود. در مراحل بعد کم کم باز نکردن در خانه برروی غریبه‌ها، بستن کمربند ایمنی، همراه داشتن آدرس منزل، بستن زخم و… مناسب با سن و رشد کودک، با زبانی قابل فهم حتماً آموزش داده شود. شیوه بیان باید همراه با آرامش و نکات مثبت و ایمنی بخش باشد. آشنایی با منابع حمایتی جامعه مانند پلیس، آتشنشانی، اورژانس و… و نحوه برقراری ارتباط با آنها، در موارد اضطراری، حساس و خطرناک، امری لازم و ضروری است. استفاده از وسایل کمک آموزشی، مثل ماشین آتش نشانی و ماشین پلیس، در یادگیری سریع بچه‌ها تأثیرگذار خواهد بود. کودکان را از پلیس نترسانید، آنها باید بتوانند در هنگام وقوع خطر، پیام خود را به دیگران بدون هیچ نگرانی برسانند و بتوانند توضیح دهند که چه اتفاقی افتاده است.

چند نکته درباره آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان

 

۴ نکته طلایی در آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان
۴ نکته طلایی در آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان

تجهیزاتی همچون کلاه ایمنی، لباس کار، کپسول آتش نشانی، عینک محافظ و.. از جمله لوزم ایمنی هستند، که همواره توجه بچه‌ها را به‌خود جلب می‌کنند و دوست دارند، استفاده از آن را تجربه کنند. البته همان‌طوری‌که در بالا گفتیم، لوازم و و وسایل اسباب بازی درباره تجهیزات ایمنی می‌تواند، در آموزش و توضیح درباره کاربرد این لوازم، بسیار کمک کننده باشد.در زیر به چند شیوه مفید برای آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان اشاره می‌کنیم:

با کودکان صحبت کنید

برای ارائه آموزش‌هایی همچون آتش سوزی، زلزله باید درباره لوازم خطرناک مانند کبریت، لوله‌های گاز و.. صحبت کرد و بدانند در شرایط زلزله و آتش سوزی خود را به نقطه امنی رسانده و سریع با آتش نشانی و نیروهای امدادی تماس بگیرند. صحبت مداوم دانش کودک را افزایش خواهد داد و اجازه بدهید، سؤالات خود را بپرسد و در حد توان پاسخ دهید. یادآوری کنید، که نباید به محل آتش سوزی برگردد و آتش نشان‌ها دارای لباس مخصوص ضد آتش و لوازم ایمنی  هستند که می‌توانند، این کار را انجام دهند و دوباره به محل حادثه بروند.

طراحی بازی‌های جذاب برای کودکان

 

۴ نکته طلایی در آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان
۴ نکته طلایی در آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان

با کمک چند کودک به آنها یاد بدهید، که با شنیدن مثلاً صدای آژیر چطور از محل حادثه فرار کنند، تا آسیب نبینند و یا مکان‌های ایمن را به آنها نشان دهید و بچه‌ها در آنجا قرار بگیرند. آتش کوچکی در محیط باز روشن کرده و با استفاده از یک کپسول آتش نشانی کوچک، آن را خاموش کنید و نحوه کار با کپسول را به کودکان یاد بدهید. سن ۴ تا ۷ سالگی، بهترین شیوه برای ارائه آموزش به‌صورت بازی است، این روشی بسیار مفید، برای آموزش نکات ایمنی آتش نشانی به کودکان، برای آشنا کردن کودکان با خطرات بازی با برق، آشنا کردن کودکان با خطرات آتش بازی و.. است.

از شعر و کتاب استفاده کنید

آموزش شعرهای درباره لوازم و تجهیزات ایمنی و لوازم آتشنشانی، که بسیار ساده و راحت هستند، در آموزش کودکان مفید خواهد بود. خواندن کتاب قصه‌هایی که در این زمینه چاپ می‌شود، باید متناسب با سن کودکان باشد. یکی دیگر ابزارهای آموشی با ارزش برای کودکان است. سعی کنید از کودکان بخواهید، این شعر یا قصه را برای شما بازخوانی کند.

برای بچه‌ها مسابقه برگزار کنید

این روش در زمانیکه، چند کودک در مهمانی و یا مهدکودک و پیش دبستانی پارک و.. با یکدیگر بازی می‌کنند، فرصت مناسب است، که آموزش ایمنی و استفاده از تجهیزات را به آنها آموزش و یادآوری کنید، مسابقه‌ای در این زمینه و همراه با جوایزی خوشمزه در انتظارشان است. بازهم تأکید می‌کنیم، که سطح مسابقه مناسب با سن کودک باشد، حتی می‌توانید از کودکان بخواهید، دانسته‌های خود را به‌صورت کشیدن نقاشی یا درست کردن کار دستی به شما نشان دهند و توضیحات تکمیلی را ارائه دهید.

ایمن گستر دانیال یک فروشگاه معتبر تجهیزات ایمنی  

ایمن گستر دانیال، به‌عنوان یک تولید کننده معتبر انواع لوازم ایمنی در تهران، امیدوار است، که هیچ کودکی از حوادث ناشی از عدم آگاهی و اطلاع رسانی درباره حوادث خطرناک صدمه نبیند.

این تولیدی معتبر و خوشنام در ایران، همواره سعی می‌کند؛ همه تجهیزات ایمنی خود را، با توجه به جدیدترین استانداردهای روز دنیا، به‌وسیله کادری حرفه‌ای و مجرب، از طراحان لوازم ایمنی، تولید و عرضه کند. شما می‌توانید، انواع لوازم و تجهیزات ایمنی ما را در وب سایت و یا پیج اینستاگرامی این مجموعه، همراه با قیمت آنها مشاهده کرده و سفارش خرید خود را از این فروشگاه کم نظیر انجام دهید. فروش مستقیم و بدون واسطه محصولات ایمن گستر، از تولیدی به‌داخل فروشگاه و حذف واسطه‌ها سبب شده، تا قیمت انواع لوازم ایمنی و لباس‌های کار، کفش کار و.. در مقایسه با سایر محصولات مشابه در بازار بسیار مناسب و منصفانه‌تر باشد. همه سفارشات کلی و جزئی، در کمترین زمان ممکن و با بهترین شیوه بسته بندی، به‌دست مشتریان می‌رسد، که خوشبختانه این عزیزان رضایت بالای خود را، از خرید اینترنتی فروشگاه ایمن گستر ابراز می‌کنند، که این سبب خوشحالی مدیریت و کارکنان این مجموعه تولیدی است.بیشتر بخوانید:

فروشگاه تجهیزات ایمنی در تهران

تاثیر کفش کار در ایمنی

پیشگیری و کنترل حریق چطور و چگونه؟

ایمنی و بهداشت محیط کار چیست؟

تجهیزات ایمنی برق کاری را بشناسید

تفاوت کپسول آنش نشانی پودری و گازی 

چت آنلاین