تجهیزات ایمنی اصلی در آتش نشانی را بلدید؟

تجهیزات ایمنی اصلی در آتش نشانی را بلدید؟

تجهیزات ایمنی اصلی در آتش نشانی را بلدید؟

تجهیزات ایمنی اصلی در آتش نشانی را بلدید؟

با صنعتی شدن جوامع، بروز انواع حوادث مختلف همچون آتش سوزی، به‌دلایل گوناگون امری اجتنات ناپذیر است. در هنگام بروز این حوادث، آیا استفاده از تجهیزات ایمنی اصلی در آتش نشانی را بلدید؟  آیا می‌دانید هر کدام از این لوازم چه مزایا و کاربردهایی برای آتشنشانان دارند؟ و…

لازم است انسان‌ها، برای حفاظت جان و مال خود، برای کاهش آسیب‌های ناشی از آتش سوزی، تا حدودی با تجهیزات ایمنی و لوازم جانبی آن، برای اطفاء حریق آشنایی داشته باشند. این امر مخصوصاً در زمانی اهمیت پیدا می‌کند، که افراد در محیط‌های پرخطر ی کار کنند که ممکن است، کوچک‌ترین خطا یا اتفاقی به آتش سوزی منجر شود، بیشتر خود را نشان می‌دهد. بنابراین لوازم ایمنی آتش سوزی می‌تواند، اکثر قسمت‌های بدن را پوشش داده و از آنها محافظت کند.

ضرورت آشنایی با تجهیزات ایمنی در آتش نشانی

در صورتی که آتش سوزی و حریق زیاد باشد، طوری‌که نتوان آن را سریع مهار کرد، باید با افراد متخصص مانند نیروهای آتش نشانی تماس گرفت. این افراد فداکار با دوره‌های آموزشی خاصی که فرا گرفته‌اند و با توجه به آمادگی جسمانیشان می‌توانند، سریع آتش را مهار کرده و مانع گسترش آن شوند. اما اطفاء حریق نیاز به داشتن ابزار و لوازمی دارد، که باید نسبت به کارکرد آنها آشنایی داشته باشند تا در حین کار، آتش نشانان دچار خطر و آسیب نشوند.

لوازم ضروری که آتش نشانان برای حفاظت از جان خود و مهار آتش که در هنگام حریق باید به‌همراه داشته باشند

 

تجهیزات ایمنی اصلی در آتش نشانی را بلدید؟
تجهیزات ایمنی اصلی در آتش نشانی را بلدید؟

لوازم آتش نشانی، به دو دسته لوازمی که در فضای باز استفاده می‎‌‌شود و لوازم پوشیدنی تقسیم می‌شوند. شیرآلات متصل به منبع آب، کپسول‌های ضد حریق، ماشین آتش نشانی، توپ آتش خاموش کن و.. جزء لوازم مورد استفاده در فضای باز هستند. اما لوازم ایمنی پوشیدنی جزء تجهیزاتی هستند، که آتش نشانان برای حفظ سلامتی جان خود، باید از آنها استفاده کرده و نحوه کاربرد این لوازم را به‌خوبی بدانند. این ابزارهای محافظتی در برابر حریق یا مواد آسیب ساز شامل موارد زیر است، که چند نمونه از آنها را به‌طور خلاصه نام برده و برای شما توضیح خواهیم داد:

 • دستکش
 • کفش
 • کلاه
 • ماسک
 • عینک
 • کپسول آتشنشانی
 • پتو اطفاء حریق
 • توپ آتش خاموش کن
 • جعبه آتشنشانی و…

کفش ایمنی

کفش‌های ایمنی ضد حریق، به‌صورت چکمه یا نیم بوت بوده، که مانع از سوختن پا می‌شود و از آسیب به پاها در برابر صدمات احتمالی مانند لیز خوردن، پرتاب اجسام سنگین برروی پا و ریختن مواد داغ جلوگیری می‌کند. این کفش‌های ایمنی عایق برق بوده و آب و رطوبت به‌داخل آن نفوذ نمی‌کند.

کلاه ایمنی

کلاه ایمنی جزء ابزارهای مهم در آتش نشانی است، که از سر، گوش و همچنین با داشتن طلقی در جلوی آن، از چشم‌ها و صورت هم محافظت می‌نماید. این وسیله ایمنی با داشتن وزنی مناسب، مانع از خستگی افراد در سر شده  و در عین حال، بسیار مقاوم و محافظت کننده خواهد بود.

دستکش

دستکش‌های آتش نشانی، با داشتن جنس نسوزو روکش چرمی که دارند، می‌تواند از دست‌ها در برابر آتش، مواد داغ و مذاب محافظت کنند.

عینک

عینک‌ها آتش نشانی، با داشتن جنس مخصوصی می‌توانند به‌خوبی از چشم، در برابر اشعه، پرتاب مواد  داغ و خطرناک و.. موارد آسیب زنند به چشم محافظت نماید. شیشه این عینک‌ها، بسیار حساس بوده و در صورت آسیب و خراشیدگی، نمی‌توانند کار خود را به‌خوبی انجام دهند و باید تعویض شوند.

کپسول آتش نشانی

 

تجهیزات ایمنی اصلی در آتش نشانی را بلدید؟
تجهیزات ایمنی اصلی در آتش نشانی را بلدید؟

کپسول‌های آتش نشانی، از لوازم ضروری آتش نشانان هستند، که در انواع گوناگون برای خاموش کردن آتش به‌دلایل مختلفی استفاده می‌شود. که شامل:

 • کپسول حاوی فوم
 • کپسول حاوی گاز و آب
 • کپسول حاوی دی اکسید کربن
 • کپسول حاوی پودر و گاز
 • کپسول هالوژنه

توپ آتش خاموش کن

به این محصول، گوی ضد حریق هم می‌گویند. با پرتاب این توپ به‌داخل آتش، در چند ثانیه آتش مهار شده و خاموش می‌شود، که بنابر نوع و علت آتش سوزی و میزان گستردگی آن استفاده می‌شود.

پتو اطفاء حریق

این وسیله در ظاهر شبیه پتو است، که در ابعاد مختلف با قرار دادن بر روی محل آتش سوزی، موجب حذف اکسیژن شده و آن را خاموش می‌کند.

جعبه آتشنشانی

 

تجهیزات ایمنی اصلی در آتش نشانی را بلدید؟
تجهیزات ایمنی اصلی در آتش نشانی را بلدید؟

یکی از ابزارهای پرکاربرد، در تجهیزات ایمنی آتش نشانی این جعبه است، که محل مناسبی برای نگه‌داری ابزارها و لوازم ضروری است، که در طرح‌ها و ابعاد مختلفی تولید می‌شود. این جعبه‌ها باید دارای مقاومت لازم برای قرار داشتن در شرایط سخت و نیز اقلیم‌های آب و هوایی و اقلیم‌های خورنده (آب و هوای مرطوب) داشته باشد، تا بتوان بدون هیچ مشکلی در هر شرایطی از آن استفاده کرد.

ماسک اکسیژن

این ماسک را بنابر شرایطی که، افراد وارد محیط‌های بسته و خفه کننده می‌شوند، از جنس کائوچو یا سیلیکون تولید می‎شود، که متصل به مخزن اکسیژن  که دارای هوای فشرده بوده، و می‌تواند همه یا قسمتی از صورت را که شامل دهان و بینی است را پوشش دهد.

ایمن گستر دانیال مرکزی معتبر در زمینه خرید تجهیزات ایمنی در آتش نشانی

مجموعه ایمن گستر دانیال، با داشتن چندین دهه سابقه درخشان کاری، در عرصه تولید و عرضه انواع لوازم و تجهیزات ایمنی، با در نظر داشتن اصل حفاظت و ایمنی در تجهیزات تولید شده خود، بهترین محصولات را در طول این سال‌ها، برای آتش نشانان تولید می‌کند، از جمله محصولات این مجموعه تولیدی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گوشی ایمنی ضد حریق
 • کلاه ایمنی ضد حریق
 • دستکش ضد حریق
 • عینک ضد حریق و….

شما می‌توانید، با مراجعه حضوری به فروشگاه ما واقع در تهران، همه لوازم و تجهیزات آتش نشانی را مشاهده کنید. در صورت عدم مراجعه حضوری به هر دلیل، ایمن گستر این امکان را برای مشتریان فراهم کرده، تا از طریق وب سایت و پیج اینستا گرامی، خرید آنلاین تجهیزات ایمنی ضد حریق را، از این فروشگاه معتبر و خوشنام انجام دهند.

قیمت تجهیزات ایمنی ضد حریق در ایمن گستر

همه لوازم ایمنی آتشنشانی بنابر کیفیت، جنس و کاربرد آنها، قیمت‎های متفاوتی دارند. ایمن گستر دانیال؛ با داشتن کادری مجرب از طراحان حرفه‌ای و دستگاه‌های پیشرفته، انواع محصولات ایمنی خود را با بهترین مواد اولیه و با توجه به جدیدترین علم روز درباره این لوازم، تولید و روانه بازار می‌کند. تجهیزات ایمنی این مجموعه، به‌طور مستقیم و بدون واسطه از تولیدی وارد فروشگاه شده، که همین حذف واسطه‌ها، سبب شده قیمت تجهیزات ایمنی ضد حریق ایمن گستر، در مقایسه با محصولات مشابه در بازار، قیمتی بسیار مناسب‌تر و منصفانه‌تری داشه باشند. شما می‌توانید، انواع لوازم ایمنی آتش نشانی همراه با قیمت آنها، در وب سایت این مجموعه مشاهده کرده و سفارش خرید خود را به‌صورت آنلاین و تلفنی انجام دهید. کارشناسان ما در فروشگاه ایمن گستر، با داشتن چندین سال تجربه آماده هستند، تا به تمامی سؤالات شما در این زمینه پاسخ داده، تا خریدی خوب و مطمئن داشته باشید. همه سفارشات کلی و جزئی شما، در کمترین زمان ممکن و به بهترین شیوه، به هر نقطه‌ای از ایران به آدرس شما ارسال خواهد شد.
بیشتر بخوانید:

فروشگاه تجهیزات ایمنی در تهران

تاثیر کفش کار در ایمنی

پیشگیری و کنترل حریق چطور و چگونه؟

ایمنی و بهداشت محیط کار چیست؟

تجهیزات ایمنی برق کاری را بشناسید

تفاوت کپسول آنش نشانی پودری و گازی

۴ نکته طلایی در آموزش تجهیزات ایمنی به کودکان 

چت آنلاین