تجهیزات ایمنی مورد تایید وزارت کار

تجهیزات ایمنی مورد تایید وزارت کار

تجهیزات ایمنی مورد تایید وزارت کار

تجهیزات ایمنی مورد تایید وزارت کار

برای حفظ سلامت در حین کار لازم است که از تجهیزات ایمنی مورد تأیید وزارت کار که دارای استانداردهای لازم برای حفظ ایمنی افراد هستند استفاده کرد. در ایران شرکت‌های تولید کننده معتبری هستند که انواع تجهیزات ایمنی را با کیفیتی مناسب به‌صورت کلی و جزئی تولید می‌کنند که همه این لوازم دارای استانداردهای لازم برای حفظ ایمنی در حین کار هستند. ایمن گستر دانیال یکی از تولید کنندگان معتبر انواع لوازم ایمنی در تهران است که سال‌هاست توانسته با تولید محصولاتی استاندارد با مواد اولیه درجه یک و با کمک طراحان حرفه‌ای لوازم ایمنی اعتباری زیادی کسب کرده و اعتماد مشتریان زیادی را جلب کند. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت این مجموعه یا از طریق پیج اینستاگرامی آن انواع لوازم ایمنی همراه با قیمت آنها مشاهده کرده و سفارش خرید خود را تلفنی یا آنلاین انجام دهید.

انواع تجهیزات ایمنی مورد تایید وزارت کار

 

تجهیزات ایمنی مورد تایید وزارت کار
تجهیزات ایمنی مورد تایید وزارت کار

طبق قانون لازم است برای حفظ ایمنی، سلامت و بهداشت افراد در حین کار امکانات و لوازمی در اختیار آنها قرار بگیرد تا با آموزش‌هایی یاد بگیرند به‌درستی از آن استفاده کنند. در صورتی که کارفرما از تهیه لوازم ایمنی لازم غفلت کند یا کارگر با وجود داشتن تجهیزات مورد نیاز استفاده از آنها را نادیده بگیرد در صورت بروز حادثه عواقب و خسارت‌های آن را باید خودشان بپردازند. در زیر چند مورد از مهم‌ترین لوازم ایمنی در لیست وسایل مورد تایید وزارت کار را بیان می‌کنیم:

 • کلاه ایمنی
 • دستکش ایمنی
 • محافظ چشم و صورت
 • گوشی ایمنی
 • محافظ دستگاه تنفسی
 • کفش ایمنی
 • گوشی ایمنی
 • کفپوش عایق

ویژگیهای عمومی که این تجهیزات و لوازم باید داشته باشند:

 

تجهیزات ایمنی مورد تایید وزارت کار
تجهیزات ایمنی مورد تایید وزارت کار
 • به‌طور کامل حفاظت فرد استفاده کننده را تأمین کنند.
 • متناسب با شرایط کاری افراد باشد.
 • راحت و آسان مورد استفاده قرار بگیرد.
 • متناسب با شرایط کار و شدت و غلظت زمان مواجهه با آلاینده‌ها باشد.
 • خود وسیله حفاظتی عاملی برای ایجاد خطر نباشد.
 • قابل استفاده برای عموم افراد با حداقل آموزش‌ها باشد.
 • چند منظوره باشند و اثرات جانبی خاصی را در استفاده ایجاد نکند.
 • متناسب با فرهنگ و عرف جامعه باشد.
 • دارای تاریخ انقضاء و شرایط نگه‌داری مخصوص به‌خود باشند.
 • علاوه برای کیفیت مناسب قیمت آن نیز متناسب با توان مالی افراد مصرف کننده باشد.
 • آنها را طبق راهنمایی شرکت تولید کننده استفاده کرد.
 • با استانداردهای HSE ( قانون بهداشت حرفه‌ای) مطابقت داشته باشد.

ضرورت استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب و استاندارد

حوادث شغلی در صورت عدم استفاده از لوازم ایمنی می‌تواند مشکلات و خسارت‌های غم انگیزی را برای افراد داشته باشد. توجه به تجهیزات محافظ شخصی برای اطمینان از ایمنی جان در محافظت در محل کار بسیار ضروری است. اگر چه کارفرمایان وظیفه دارند که ایمنی محل کار در تأمین کنند کارگران نیز باید از تجهیزاتی که ارائه می‌شود استفاده کنند یا در صورت عدم وجود این لوازم خواستار تهیه آن از طرف کارفرما شوند بنابر این لازم است که هر دو طرف به وظایف خود عمل کنند. لوازم ایمنی باید استاندارد باشند تا در برابر حوادث احتمالی در محل کار محافظت لازم را داشته باشند. از آنجایی که تجهیزات ایمنی در مواردی به جز محیط خانه و اوقات فراغت افراد مانند تجهیزات گردشگری و کوه نوردی، عینک‌های آفتابی، لباس غواصی و.. استفاده می‌شود لازم است که برای حفاظت از سلامتی و جان قوانین خاصی در استفاده و تولید آنها وجود داشته باشد.

به همین خاطر معمولاً مردم بالاترین سطح مطالبه و حمایت را در این مورد انتظار دارند. لازم است افراد مصرف کننده این لوازم در کنار سایر روش‌های حفاظتی، مزایای که در استفاده از آن که به‌دست می آورند را درک کنند. بنابر این تهیه لوازم ایمنی مناسب، استاندارد با کیفیت بالا در کنار استفاده از آنها بسیار اهمیت دارد. لوازم ایمنی نباید خودشان منبع خطر باشند و باید سازگاری کامل را با پوست و دیگر قسمت‌های بدن داشته باشند و در حین کار هیچ گونه مزاحمت در حرکت و تمرکز افراد ایجاد نکنند. انتخاب لوازم ایمنی باید به‌درستی انجام شده و وسیله مورد نیاز به خوبی تعیین شود در غیر این صورت ممکن است حتی خطر آفرین نیز باشند.

استاندارد هایی که برای تجهیزات ایمنی در نظر گرفته شده است

 

تجهیزات ایمنی مورد تایید وزارت کار
تجهیزات ایمنی مورد تایید وزارت کار

اهمیت توجه به استفاده از لوازم ایمنی به قدری مهم است که بسیاری از سازمان‌های جهانی به دنبال تعیین و مشخص کردن یک سری از مهم‌ترین و اصلی‌ترین استانداردهایی هستند که بتوان با خیالی آسوده افراد بهترین و با کیفیت لوازم را تهیه کرده و از آن استفاده کنند. خوشبختانه وزارت کار نظارت‌هایی را بر روی تولید این لوازم داشته و تجهیزاتی که مورد تأیید این وزارت باشد دارای استانداردهای لازم برای مصرف کنندگان است.

 ضرورت خرید تجهیزات ایمنی اصل و با کیفیت

همه کارفرمایان و مسئولین کارگاه‌ها باید پس از بررسی‌های لازم لیست تجهیزات ایمنی مورد نیاز کارکنان خود را با توجه به محیط، شرایط کار و نوع خطراتی که ممکن است سلامتی افراد را تهدید کند تهیه کنند. امروزه مراکز و فروشگاه‌های مختلفی در عرصه فروش انواع لوازم ایمنی فعال هستند. اعتبار و خوشنامی یک فروشگاه مهم‌ترین نکته در انتخاب یک مرکز خرید مناسب برای تهیه انواع لوازمی است که قصد خرید آن را دارید. متأسفانه در حال حاضر به‌دلایل مختلفی از جمله سودجویی لوازم بنجل و بی‌کیفیتی که معمولاً چینی هستند با ظاهری فریبنده و شبیه به لوازم باکیفیت وارد بازار شده و با قیمتی پایین‌تر از قیمت لوازم اصل و مرغوب به فروش می‌رسند. متأسفانه ممکن است زمانی افرد پی ببرند این تجهیزات بی‌کیفیت بوده‌اند که صدماتی در حین کار متوجه آنها شده که در مواردی هم ممکن است جبران ناپذیر باشد لازم است که این لوازم از مراکز معتبر تهیه شوند تا با خیالی آسوده بتوان از آن استفاده کرد.

ایمن گستر دانیال مرکز خرید معتبر انواع تجهیزات ایمنی فردی

سال‌هاست که ایمن گستر به عنوان یک فروشگاه لوازم ایمنی در تهران توانسته بهترین و با کیفیت‌ترین لوازم را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. این مجموعه همواره جدیدترین علم روز دنیا را برای تولیدات انواع تجهیزات خود به‌کار می‌گیرد و توانسته با استفاده از ماشین آلات پیشرفته در سطح گسترده‌ای این لوازم را برای مشتریان خود تهیه کند. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت این آنلاین شاپ تجهیزات ایمنی به‌خوبی همه محصولات را همراه با توضیحات و کاربرد آنها مشاهده کرده و خرید خود را انجام دهید. کارشناسان ما در فروشگاه آماده هستند تا به تمامی سؤالات پاسخ داده و شما را در زمینه خریدی خوب و مطمئن یاری دهند. همه سفارشات کلی و جزئی مشتریان در کمترین زمان ممکن و با بهترین شیوه بسته بندی به هر نقطه‌ای از ایران ارسال خواهد شد.مقالات مرتبط:

انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

عدم استفاده از گوشی صداگیر در کدام شغلها به شما آسیب میزند؟

شارژ کپسول آتش نشانی

فروشگاه تجهیزات ایمنی در تهران

تاثیر کفش کار در ایمنی

پیشگیری و کنترل حریق چطور و چگونه؟

ایمنی و بهداشت محیط کار چیست؟

تجهیزات ایمنی برق کاری را بشناسید 

چت آنلاین