لوازم ایمنی و حفاظت فردی ارزان و با ضمانت

لوازم ایمنی و حفاظت فردی ارزان و با ضمانت

لوازم ایمنی و حفاظت فردی ارزان و با ضمانت

در اکثر کشورها مخصوصاً کشورهای در حال توسعه حفظ ایمنی، سلامت و بهداشت کارکنان در بخش‌های مختلف صنعت با فراهم کردن لوازم ایمنی و حفاظت فردی ارزان و با ضمانت اهمیت ویژه ای دارد. متأسفانه به‌دلیل وجود تجهیزات ایمنی بی‌کیفیت و غیراستاندارد و استفاده از آنها در محیط کار هر لحظه ممکن است به‌‌خاطر تماس با آلاینده‌های مختلف و اجسام خطرناک ضربات جبران ناپذیری به‌ سلامت کارگران و کارکنان وارد شود. بنابر این استفاده از لوازم ایمنی باکیفیت و نحوه استفاده صحیح از آنها بسیار اهمیت دارد که در این بحث نگاهی به این موضوع خواهیم داشت.

اگر می‌خواهید تجهیزات ایمنی با کیفیت و استانداردی را تهیه کنید ما فروشگاه معتبر ایمن گستر دانیال در تهران را به شما معرفی می‌کنیم. این مجموعه با داشتن چندین سال سابقه در زمینه تولید و عرضه انواع لوازم و تجهیزات حفاظت فردی توانسته اعتبار خوبی را در میان مشتریان خود کسب کند. شما می‌توانید از طریق وب سایت و پیج اینستاگرامی ایمن گستر طیف وسیعی از محصولات را همراه با قیمت آنها مشاهده فرمایید و سفارش خرید خود را به راحتی به‌صورت تلفنی یا آنلاین از این فروشگاه معتبر انجام دهید.

ضرورت و اهمیت حفاظت فردی در استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب

در تمامی محیط‌های صنعتی و کارگاهی کارفرمایان و مهندسان باید توجه خاصی به حفظ ایمنی کارکنان داشته باشند. البته خود کارگران نیز باید بدانند چه خطراتی در محیط کاری آنها وجود دارد و در صورت کمبود این تجهیزات کارفرما را وادار به تهیه لوازم ایمنی مورد نیاز کنند. شناسایی و کنترل خطرات محیط کار تأثیر زیادی در بالا بردن سطح بهره‌وری پرسنل دارد. به‌کارگیری لوازم حفاظت فردی مناسب در کنترل بخشی از عوامل زیان‌آور فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی محیط بسیار مؤثر خواهد بود.

طیف وسیعی از خطرات مختلف وجود دارند که علاوه بر سلامت افراد شاغل در آن محل سلامتی سایر افراد مجاور را هم تحت تأثیر قرار می‌دهند. در فرهنگ ایمنی امروزی استفاده از لوازم ایمنی نه تنها کاری انسانی در راستای اهداف اجتماعی و اقتصادی است بلکه از نظر قانونی یک اجبار محسوب می‌شود. اگر کارفرما در تهیه تجهیزات کوتاهی کند و یا کارگر در استفاده از تجهیزات فراهم شده برای او سهل انگاری به‌خرج دهد در صورت بروز حادثه مقصر شناخته شده و باید خود خسارت را پرداخت کنند.

انواع لوازم ایمنی حفاظت فردی

 

لوازم ایمنی و حفاظت فردی ارزان و با ضمانت
لوازم ایمنی و حفاظت فردی ارزان و با ضمانت

این نوع از تجهیزات را می‌توان بر اساس نوع محافظتی که ارائه می‌دهند به چند دسته تقسیم کرد:

محافظت از سر : انواع کلاه ایمنی

محافظت از چشم: عینک، عینک محافظ

محافظت از تنفس: انواع ماسک

محافظت از گوش و شنوایی: انواع گوشی‌های صداگیر

محافظت از پا: انواع پوتین، چکمه، کفش کار، کفش عایق

محافظت از دست: انواع دستکش‌های ایمنی و عایق

محافظت از پوست: انواع لباس کار و پوشش‌های ایمنی که برای محافظت از کل یا قسمتی از بدن مورد استفاده قرارمی‌گیرند.

محافظت کار در ارتفاع: که شامل انواع لوازم مهار و سقوط هستند.

ویژگی های عمومی که این تجهیزات باید داشته باشند

 • به‌طور کامل حفاظت فرد استفاده کننده را تأمین کند.
 • متناسب با شرایط و محیط کار باشد.
 • راحت، آسان و با آموزش ساده بتوان از آن استفاده کرد.
 • مناسب با حساسیت و اندازه فرد مصرف کننده باشد.
 • خود وسیله حفاظتی عاملی برای ایجاد خطر نشود.
 • مناسب با نوع کار و زمان مواجهه با آلاینده، شدت و غلظت آنها باشد.
 • مطابق با استانداردهای HSEباشد.
 • علاوه شکل و ظاهری مناسب قیمت آن نیز به‌صرفه باشد.
 • دارای تاریخ انقضاء و نوع شرایط نگه‌داری باشد.

نگاهی بر لوازم ایمنی حفاظت فردی پر کاربرد

لوازم ایمنی و حفاظت فردی ارزان و با ضمانت
لوازم ایمنی و حفاظت فردی ارزان و با ضمانت

بعضی از لوازم ایمنی به‌طور تخصصی برای محیط‌های شغلی خاصی طراحی و تولید می‌شوند. مانند بعضی از لباس‌های کار که به‌شکل پوشش سرتاسری تمامی قسمت‌های بدن حتی سر را هم پوشش می‌دهد. اما برخی دیگر از تجهیزات ایمنی بسیار پر کاربرد بوده و برای شغل‌های زیادی می‌توان از آن استفاده کرد که به چند مورد از این لوازم اشاره می‌کنیم:

 • کفش ایمنی

این نوع از کفش‌ها برای محافظت پا از سوراخ شدگی، برق گرفتگی، رگ به رگ شدن، حفاظت از کف، پنجه و پاشنه در برابر هر نوع آسیب و خطری در حین کار طراحی شده‌اند.

 • لباس کار

این نوع از لباس‌های مخصوص با داشتن پارچه‌هایی قابل تنفس و مقاوم در برابر گرما و حرارت بدون محدود کردن حرکت فرد در حین کار می‌تواند تا حدودی امنیت و راحتی آنها را تأمین کند.

 • دستکش ایمنی

یکی از قسمت‌های حساس بدن که در حین کار مدام در معرض آسیب قرار دارد دست‌ها هستند. استفاده از دستکش مناسب برای جلوگیری از سوختگی، برق گرفتگی و پاشیدن انواع مواد مضر و خطرناک در حین کار در مشاغل زیادی ضروری است.

 • محافظت از دستگاه تنفسی

در بعضی از مشاغل و صنایع به‌دلیل وجود انواع ذرات گرد و غبار و آلاینده‌های مختلف برای حفاظت از سیستم تنفسی و ریه‌ها باید از ماسک مخصوص استفاده کرد. در مشاغلی مثل آرایشگری از ساده‌ترین ماسک و در مشاغلی دیگر مانند کار در آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌های شیمیایی و.. از ماسک‌های مخصوص دهان و بینی استفاده می‌شود.

 • محافظت از چشم و گوش

یکی از ظریف‌ترین و حساس‌ترین مناطق بدن چشم و گوش است که متأسفانه آسیب به این دو عضو ممکن است برای همیشه جبران ناپذیر باشد. همه مشاغلی که دارای آلودگی صوتی یا ذرات ریز پرتاب شونده دارند مثل جوشکاری و تراشکاری باید از عینک و گوشی محافظ استفاده کنند.

چند نکته مهم و اساسی در هنگام تهیه و استفاده تجهیزات ایمنی فردی

 

لوازم ایمنی و حفاظت فردی ارزان و با ضمانت
لوازم ایمنی و حفاظت فردی ارزان و با ضمانت

در هنگام تهیه این تجهیزات باید عواملی همچون خطرهای احتمالی و افرادی که در معرض آسیب قرار دارند را در نظر داشت تا بتوان بهترین نوع تجهیزات را انتخاب و خریداری کرد. اما چند نکته وجود دارد که شما را در استفاده بهتر از این لوازم  یاری کرده تا بتوانید حداکثر استفاده از آنها را داشته باشید:

 • تهیه لوازم ایمنی که بر اساس آخرین تکنولوژی و فناوری‌های روز ساخته شده باشند.
 • در صورت بروز هر نوع مشکل در این تجهیزات تا زمانیکه عیب آن رفع نشده آنها را استفاده نکنید.
 • لوازم ایمنی در هر دسته‌ای دارای انواع مختلفی هستند و شما باید بر اساس سختی، شدت و الزامات هر شغل بهترین و مناسب‌ترین را انتخاب کنید و به‌کار بگیرید.
 • سعی کنید آموزش‌ها و مهارت‌های لازم در استفاده از تجهیزات را یاد بگیرد و از افراد با تجربه پرس و جو کنید تا به‌طور صحیح از آنها استفاده کنید.
 • این را بدانید که استفاده از لوازم ایمنی آخرین مرحله در مدیریت خطر و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی می‌باشد. نباید صرف استفاده از این لوازم به‌عنوان اقدامی کنترل کننده محسوب شود بلکه با مدیریتی صحیح باید وقوع خطر را به‌کمترین حد ممکن رساند.

ایمن گستر دانیال فروشگاه معتبر و ارزان انواع تجهیزات ایمنی در تهران

تأمین سلامت و ایمنی در حین کار کردن جزء اولویت‌ها و مراقبت‌های اولیه است که خود افراد در مرحله اول مسئول حفظ سلامتی خود هستند. ایمن گستر به‌عنوان یک فروشگاه معتبر در زمینه تولید و فروش انواع لوازم ایمنی فردی همواره سعی کرده بهترین و با کیفیت‌ترین مواد اولیه را در تولیدات خود به‌کار ببرد تا مصرف کنندگان با خیالی آسوده از این لوازم استفاده کنند.

همه این تجهیزات به‌طور مستقیم و بدون واسطه وارد فروشگاه می‌شوند که این حذف واسطه‌ها سبب شده تا قیمت محصولات ایمن گستر در مقایسه با محصولات مشابه در بازار بسیار مناسب و منصفانه‌تر باشد. در صورتی که نتوانستید حضوری به فروشگاه‌های ما واقع در تهران مراجعه کنید می‌توانید از طریق وب سایت و پیج اینستاگرامی ما انواع تجهیزات ایمنی حفاظت فردی همراه با قیمت آنها مشاهده کرده و به شکل تلفنی یا آنلاین خرید خود را انجام دهید. کارشناسان ما در فروشگاه آماده هستند تا به تمامی سؤالات پاسخ داده و شما را با توجه به تجربه چندین ساله خود در این زمینه راهنمایی کنند.مقالات مرتبط:

انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

عدم استفاده از گوشی صداگیر در کدام شغلها به شما آسیب میزند؟

شارژ کپسول آتش نشانی

فروشگاه تجهیزات ایمنی در تهران

تاثیر کفش کار در ایمنی

پیشگیری و کنترل حریق چطور و چگونه؟

ایمنی و بهداشت محیط کار چیست؟

تجهیزات ایمنی برق کاری را بشناسید 

چت آنلاین