چگونه پوتین نظامی را نرم کنیم؟  

چگونه پوتین نظامی را نرم کنیم؟  

چگونه پوتین نظامی را نرم کنیم؟  

چگونه پوتین نظامی را نرم کنیم؟                                                     

در ابتدای خرید یک پوتین نظامی معمولاً این نوع از کفش‌ها سفت و سخت هستند و ممکن است پاها تاول بزند. این سؤال برای سربازان و نظامیان پیش می‌آید که چگونه پوتین نظامی را نرم کنیم؟ آیا به‌جز واکس زدن‌های مکرر راه دیگری برای نرم کردن این نوع از پوتین وجود دارد؟

پوتین‌های نظامی باکیفیتی در ایران تولید می‌شوند که معمولا همه آنها از چرم اصل یا مشابه چرم هستند که برای فعالیت‌های نظامی و کارهای طبیعت گردی استفاده می‌شود. این نوع از پوتین‌ها مقاوم، با دوام، سبک و راحت هستند. در اینجا مطالبی را در ارتباط با نرم کردن سریع‌تر پوتین سربازی یا نظامی و ویژگی‌های یک پوتین مرغوب و با کیفیت را بیان می‌کنیم. در پایان یک فروشگاه معتبر به‌نام ایمن گستر دانیال که سال‌هاست به تولید انواع کفش کار و پوتین نظامی مشغول می‌باشد را معرفی می‌کنیم. تا در صورت تمایل بتوانید با خیالی آسوده کفش کار مورد نیاز خود را از این فروشگاه با سابقه در تهران تهیه کنید.

 چند روش برای نرم کردن پوتین های سربازی

معمولاً در ابتدای خرید، پوتین‌های سربازی خشک و سفت هستند و به پاها آسیب وارد می‌کنند. تازمانیکه این پوتین نرم نشود همان آزار و ناراحتی را خواهد داشت. البته واکس زدن‌های مکرر هم مؤثر خواهد بود ولی اگر واکس خیلی زیاد استفاده شود کفش را خشک کرده و باعث ترک برداشتن آن می‌شود. در زیر چند روش ساده برای نرم کردن کفش کار نظامی را برای شما بیان می‌کنیم:

نرم کردن به کمک مالیدن روغن

 

چگونه پوتین نظامی را نرم کنیم؟  
چگونه پوتین نظامی را نرم کنیم؟

صابون مخصوص لوازم چرم، روغن پوست راسو، کرم پا و روغن نارگیل از جمله روغن‌هایی است که می‌توان برای نرم کردن پوتین چرمی نظامی استفاده کرد. ابتدا سطح پوتین را با دستمالی تمیز از گرد و غبار یا آلودگی پاک می‌کنیم و سپس با پارچه‌ای خشک بر روی آن می‌کشیم تا لکه آب بر روی کفش باقی نماند. توجه داشته باشید روغن را به آرامی با کمک پارچه روی سطح  پوتین می‌کشیم. روغن نباید حاوی مواد معدنی و مواد شیمیایی سمی همچون روغن کرچک، چسب چوب کاج و.. باشد زیرا این مواد موجب آسیب و تجزیه کفش می‌گردد. سعی کنید پرسه مالیدن روغن به کفش را تا نرم شدن آن چندین بار تکرار کنید. از روغن زیتون برای نرم کردن استفاده نکنید زیرا به  مرور زمان موجب باقی ماندن لکه و اثر برروی پوتین می‌شود.

استفاده از الکل و وازلین

با استفاده از مقداری الکل طبی که از داروخانه یا سوپر مارکت می‌توانید تهیه کنید با کمک یک توپ پنبه‌ای سطح کفش را آغشته کرده و بگذارید همه قسمت‌ها به پنبه الکلی آغشته شود. حتی قسمت زبانه پوتین را هم به پنبه الکلی آغشته کرده و سپس با گذشت ۳۰ دقیقه سطح پوتین را شسته و بگذارید خشک شود. پس از خشک شدن باید مسواک یا براش وازلین را به قسمت‌هایی که قبلاً الکل زده شده بود مالیده می‌شود و به‌اندازه یک لایه نازک به‌مدت یک شبانه روز وازلین روی سطح کفش بماند و سپس با پاچه تمیز سطح  پوتین را پاک می‌کنیم.

قدم زدن برای نرم کردن پوتین

 

چگونه پوتین نظامی را نرم کنیم؟  
چگونه پوتین نظامی را نرم کنیم؟

هر اندازه که پوتین سربازی و نظامی بیشتر پوشیده شوند انعطاف پذیرتر و نرم‌تر خواهد شد. سعی کنید در نیمه‌های روز (نه اول صبح که پاها ورم دارد و سریع تاول می‌زند) پوتین را هر روز پوشیده و قدم بزنید تا کم کم جا باز کند. سعی کنید هر بار تعداد ساعات پوشیدن پوتین را افزایش دهید.

تهیه پوتین سربازی طبی و استاندارد

پوتین‌های سربازی که در هنگام اعزام پسران به‌خدمت به آنها داده می‌شود پوتین استحقاقی نام دارد از جنس پلیمر بوده و بسیار خشک است. این پوتین بی‌کیفیت در استفاده کوتاه سریع سبب خستگی و کلافگی افراد می‌شود طوری‌که  به‌دلیل سنگین بودن سریع فرد را خسته و از ادامه فعالیت باز می‌دارد. پوتین سربازی طبی با داشتن جنس چرم و زیره طبی دارای قدرت چسبندگی بالا مانع از خستگی و سر خوردن افراد در حین فعالیت می‌شود. این نوع از پوتین‌های سربازی طبی با بدنه نرم و محکمی که دارند به‌خوبی از پاها در برابر نفوذ آب و باران محافظت می‌کنند. آستر داخلی این کفش از نوع بافتی با مقاومت سایشی بالا است و زبانه‌های خفاشی مانع از ورود گردو غبار و ذرات سنگ ریزه به‌داخل پوتین می‌شود.

جنس پوتین سربازی طبی

جنس چرم که دارای مقاومت بالا و ضد آب نیز هست برای تولید کفش کار و انواع پوتین نظامی طبی استفاده می‌شود. چرم طبیعی در مقابل با چرم مصنوعی دوام بیشتری دارد. در دوخت دور پوتین از الیاف مصنوعی استفاده می‌کنند تا خاصیت ضد آب بودن آن افزایش پیدا کند. پوتین‌های چرمی طبی با داشتن جنسی مناسب و آستر مرغوب پاها کمتر در آن عرق می‌کند و خیلی دیر بو می‌گیرد. این پوتین‌ها خود نرم هستند اما اگر در هنگام خرید با وجود هم سایز بودن با پا کمی احساس خشکی کردید می‌توانید با استفاده از روش‌های گفته شده آن را نرم‌تر کنید.

نکاتی در هنگام خرید پوتین سربازی

 

چگونه پوتین نظامی را نرم کنیم؟  
چگونه پوتین نظامی را نرم کنیم؟
  • در زمان خرید نباید کفشی کوچکتر یا بزرگتر از پا انتخاب کرد. باید پوتین را با هر دو پا پوشید و راه بروید تا مطمئن باشید راحت است. در صورت بزرگ بودن نمی‌توان با سفت بستن بند‌ها آن را مناسب کرد زیرا اینکار به ساق پا آسیب وارد می‌کند.
  • در ایران برای فعالیت‌های نظامی و سربازی از پوتین مشکی استفاده می‌کنند مگر در مواد خاص که پوشیدن پوتین رنگی بلامانع است.
  • برای فعالیت‌های طبیعت گردی و کوهنوردی برای راحتی کار سعی کنید از پوتین‌های زیپ دارد استفاده کنید.اما برای فعالیت نظامی پوتین باید بنددار باشد.
  • پوتین را از برندهای معتبر و فروشگاه‌های خوشنام تهیه کنید تا نسبت به جنس و کیفیت آن اطمینان داشته باشید.

ایمن گستر دانیال فروشگاه کفش کار در تهران

پیدا کردن یک کفش طبی و استاندارد که جنس مرغوبی داشته باشد معمولاً کار مشکلی است. زیرا به‌دلیل عدم آگاهی ممکن است جنس مشابه با جنس اصلی را به ما بفروشند و پس مدتی استفاده بفهمیم که به ما قالب شده است. همیشه اعتبار و خوشنامی یک فروشگاه و سابقه کار آن تا حد زیادی تضمین کننده کیفیت محصولاتش خواهد بود. ایمن گستر دانیال با داشتن چند دهه سابقه در فروش تجهیزات ایمنی در تهران توانسته است انواع متنوعی از لوازم ایمنی و کفش کار را تولید و به بازار عرضه کند. تمامی محصولات این مجموعه با بهره گیری جدیدترین طراحی‌های لوازم ایمنی دنیا و با کمک طراحان حرفه‎ای و ماشین آلات درجه یک تولید می‌شوند. شما می‌توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه و یا از طریق وب سایت و پیج اینستاگرامی همه تجهیزات و کفش‌های کار این آنلاین شاپ تجهیزات ایمنی را مشاهده فرمایید. انواع متنوعی از پوتین‌های سربازی و کفش کار در این فروشگاه موجود است طوری‌که به‌عنوان یک فروشگاه کفش کار در تهران شناخته شده و جزء فروشگاه‌های معتبر است. کارشناسان ما با داشتن سال‌ها تجربه آماده هستند به سؤالات شما پاسخ داده تا خریدی خوب و مطمئن از فروشگاه ایمن گستر داشته باشید.مقالات مرتبط:

تاول پا با پوتین سربازی را درمان کن

عوارض پوتین سربازی نامناسب

معایب پوتین سربازی غیر طبی

۴ نکته در نگهداری تمیزتر پوتین سربازی 

تفاوت مدلهای پوتین سربازی راما پاما بهمن

خرید پوتین سربازی راما

پوتین سربازی طبی بخرم یا نه؟ 

 

چت آنلاین