در هنگام کار چه آسیبی به پاها وارد می شود؟

در هنگام کار چه آسیبی به پاها وارد می شود؟

در هنگام کار چه آسیبی به پاها وارد می شود؟

در هنگام کار چه آسیبی به پاها وارد می شود؟

افراد تازه کار و کسانی که تازه می‌خواهند از تجهیزات ایمنی استفاده کنند ممکن است این سؤال برای آنها مطرح شود که در هنگام کار چه آسیبی به پاها وارد می شود؟ آیا می‌توان از هر کفشی در هنگام کار استفاده کرد؟ از کجا می‌توانیم یک کفش ایمنی استاندارد و مناسب برای شرایط و فضای کاری خود تهیه کنیم؟

در ابتدا باید بگوییم که طرز قرار گرفتن پاها ارتباط مستقیمی با نحوه فرم گرفتن اسکلت بدن مخصوصاً ستون فقرات دارد. پوشیدن کفش نامناسب می‌تواند عوارض خطرناکی برای سلامتی پاها و دیگر قسمت‌های بدن داشته باشد. این آسیب‌ها علاوه بر کمر و پا شامل سردردهای مزمن چشم درد نیز می‌شود. باید توجه داشت عدم پوشیدن کفش کار مناسب در محیط کاری مخصوصاً محیط‌های پر خطر علاوه بر خطر سقوط اجسام سنگین، برق گرفتگی، له شدگی و.. می‌تواند سبب به‌وجود آمدن میخچه و بیماری‌های پوستی در پاها شود. در این بحث ما را همراهی کنید تا درباره آسیب‌های پا در هنگام کار مطالب بیشتری را برای شما بیان کنیم. در پایان یک فروشگاه خوشنام و معتبر انواع لباس کار و کفش ایمنی بنام ایمن گستر دانیال را به شما معرفی می‌کنیم تا در صورت نیاز با خیالی آسوده کفش ایمنی مناسب خود را از این تولیدی معتبر در تهران تهیه کنید.

بیماری و آسیب های پاها در حین کار

در صورتی که در حین کار کردن از کفش نامناسب استفاده کنید آسیب‌هایی سلامتی پاها را تهدید خواهند کرد که در زیر به چند مورد از این مشکلات و بیماری‌ها اشاره می‌کنیم:

 • پرتاب مواد شیمایی و سرطان زا به پا
 • سقوط اجسام سنگین و وارد شدن ضربات محکم
 • وارد شدن شوک و جریان الکتریسته که حتی ممکن است منجر به مرگ شود.
 • خطرات سرمازدگی در زمان برف و یخبندان
 • خطر لیز خوردگی که سبب شکستگی و ضربه مغزی می‌شود.
 • ابتلا به بیماری‌های عفونی و قارچی مخصوص پوست و ناخن
 • خطرات آتش سوزی و سوختگی پاها و عدم توانایی فرد در فرار از مهلکه
 • مبتلا شدن به درد کمر، دیسک، واریس، دردهای ناراحت کننده پنجه و کف پا

 محافظت کفش ایمنی از پاها 

صدماتی که در محیط کار به پا وارد می‌شود در مواقع زیادی اگر آسیب جدی باشد غیر قابل جبران بوده و ممکن است تا مدت‌ها فرد را زمین گیر کرده و حتی او را برای همیشه در کار و فعالیتش با مشکل مواجه کند. در زیر به چند مورد از محافظت‌هایی که کفش کار می‌تواند برای پاهای شما ایجاد کند اشاره می‌کنیم:

محافظت از پاها در برابر سقوط اجسام سنگین

 

در هنگام کار چه آسیبی به پاها وارد می شود؟
در هنگام کار چه آسیبی به پاها وارد می شود؟

کفش‌های ایمنی مرغوب با داشتن کفه محکم و پنجه‌های فولادی می‌توانند به‌میزان زیادی از پاها در برابر خطر شکستگی و له شدگی به‌دلیل سقوط سنگ و اجسام سنگین محافظت کنند. پوشیدن کفش کار برای کارگران ساختمانی و کارگران معدنی و هر حرفه‌ای که با جابه‌جایی اجسام سنگین سر و کار دارند امری ضروری است.

محافظت از افراد در برابر خطر لیز خوردگی

کفش‌ها و چکمه‌های ایمنی با داشتن کفه‌های عاج دار مخصوص به‌میزان زیادی می‌تواند خطر سر خوردگی و سقوط  را برای افراد در محیط کار کاهش دهند. این امر برای کسانی که در کشتارگاه‌ها، استخر پرورش ماهی و سایر محیط‌های لیز و مرطوب کار می‌کنند بسیار با اهمیت است.

محافظت در برابر خطرات الکتریکی و برق گرفتگی

وجود جریان برق یکی از مهم‌ترین خطرها در محیط کار است. برق کش‌ها و سیمبانان و کسانی که به هر طریق ممکن است در معرض سیم‌های لخت و جریان برق قرار بگیرند باید از لوازم ایمنی مخصوصاً کفش مناسب و عایق استفاده کنند. این کفش‌ها با داشتن جنسی چرم یا پلاستک مخصوص، عایقی مناسب در برابر نفوذ جریان برق به بدن است.

محافظت از پاها در برابر خستگی زیاد

ایستادن‌های طولانی مدت بر روی سطوح بتونی و خشک می‌تواند افراد را بسیار خسته و کلافه کند. در چنین شرایطی عضلات پاها، پشت و دیگر نقاط بدن خسته شده و ممکن است آسیب‌هایی را به ستوان فقرات وارد کند. نداشتن کفش مناسب اوضاع را وخیم‌تر و سطح و هشیاری فرد را کاهش داده و او نمی‌تواند دقت و تمرکز لازم را در حین کار کردن داشته باشد.

محافظت از پاها در برابر سوختگی

در محیط‌های کاری پر خطر احتمال پاشیدن و پرتاب مواد مذاب، اسیدی، قلیایی و شیمیایی به‌طرف فرد و پاهای او زیاد است. کفش‌های ایمنی مخصوصی هستند که با داشتن مواد با دوام و نسوز از وارد شدن این مواد آسیب زیاد و سوزاننده با پاها جلوگیری می‌کنند.

برای انتخاب یک کفش کار مناسب چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

 

در هنگام کار چه آسیبی به پاها وارد می شود؟
در هنگام کار چه آسیبی به پاها وارد می شود؟
 • کفش کار تنگ یا گشاد انتخاب نکنید این کفش‌ها با داشتن محافظ‌های فولادی جاباز نمی‌کنند. بنابر این در لحظه خرید کفش کار هم سایز پای خود تهیه کنید.
 • کفش را با هر دو پا بپوشید و کمی راه بروید دقت داشته باشید هر دو پا باید راحت باشند نه تنگ باشد و نه گشاد کفش باید راحت باشد ولی در پا لق نزند.
 • سعی کنید عصرها به‌خرید کفش کار بروید زیرا اول صبح پاها متورم است معمولاً مجبور می‌شوید کفش بزرگتری را انتخاب کنید.
 • کاملاً شرایط و محیط کاری خود را در نظر داشته باشید و در صورت ممکن از مشورت با افراد آگاه در این زمینه استفاده کنید.

نکاتی در زمینه نگه‌داری از کفش ایمنی

سعی کنید کفش‌های خود را مرتب تمیز نگه‌دارید تا محیط مناسبی برای رشد میکروب و با کتری‌ها نشود. از مخلوط آب و سرکه برای از بین بردن لکه‌های ناشی از آب شور بر روی کفش استفاده کنید. اگر در زمان کار پاهای شما در کفش عرق می‌کند سعی کنید پاها را از کفش خارج کرده، کفی کفش را بیرون بیاورید و بگذارید تا خوب خشک شود. اگر مجبور شدید کفش کار را بشوئید آن را کنار بخاری یا شوفاژ خشک نکنید زیرا ممکن است کفش ترک بردارد. سعی کنید با قرار دادن در محیطی معتدل ابتدا با دستمالی خشک تمام سطح آن خشک کرده و سپس بگذارید در دمای معمولی خشک شود. بعد از هر با استفاده اگر محیط کاریتان خیلی گرد و غبار دارد با پارچه‌ای تمیز سطح آن را پاک کنید.

ایمن گستر دانیال یک فروشگاه معتبر در عرضه انواع کفش ایمنی و پوشاک کار در تهران

در هنگام کار چه آسیبی به پاها وارد می شود؟
در هنگام کار چه آسیبی به پاها وارد می شود؟

برای تضمین سلامتی پاها لازم است از کفش ایمنی استاندارد با جنسی مرغوب استفاده کنید. ایمن گستر دانیال با داشتن چندین دهه سابقه درخشان در عرصه تولید انواع کفش طبی مردانه و کفش طبی زنانه توانسته است طیف گسترده‌ای از کفش‌های کار را برای زنان و مردان شاغل در محیط‌های مختلف با مواد اولیه درجه یک و قیمتی مناسب تولید کند. این کفش‌های ایمنی شامل:

 • کفش کار زمستانی
 • چکمه مدل نسیم
 • چکمه ضد آب
 • چکمه ساق بلند زمستانی
 • چکمه لاستکی مردانه و زمستانی
 • پوتین سربازی پاما
 • پوتین سربازی نظامی
 • پوتین سربازی زیره لاستیک
 • پوتین سربازی بهمن
 • پوتین سربازی شهپر
 • پوتین سربازی راما
 • پوتین سربازی الوند پوش و…

شما می‌توانید با  مراجعه حضوری به فروشگاه ایمن گستر یا با مراجعه به وب سایت و پیج اینستاگرامی این مجموعه انواع لباس کار و کفش ایمنی را همراه با قیمت آنها مشاهده کرده و سفارش خرید خود را تلفنی یا آنلاین انجام دهید. کارشناسان ما با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه فروش انواع تجهیزات ایمنی می‌توانند  شما را در خرید محصول مناسب  برای حفظ ایمنی و سلامتی خود در محیط کار به‌خوبی راهنمایی کنند.یشتر بخوانید:

علائم بیماری‌ های ناشی از عدم استفاده از تجهیزات ایمنی

لیست تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی

در وقوع حادثه بخاطر عدم تجهیزات ایمنی مقصر کیست؟

انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

عدم استفاده از گوشی صداگیر در کدام شغلها به شما آسیب میزند؟

شارژ کپسول آتش نشانی

فروشگاه تجهیزات ایمنی در تهران

تاثیر کفش کار در ایمنی

پیشگیری و کنترل حریق چطور و چگونه؟

ایمنی و بهداشت محیط کار چیست؟

تجهیزات ایمنی برق کاری را بشناسید 

 

 

 

 

 

چت آنلاین