لیست تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی

لیست تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی

لیست تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی

لیست تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی

همه افرادی که به هر شکل در پروژه‌های ساختمانی فعالیت می‌کنند باید از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنند. مهم‌ترین لوازم لیست تجهیزات ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی شامل: لباس کار، کفش ایمنی، کلاه ایمنی، دستکش ایمنی، جلیقه شبرنگ و دیگر تجهیزاتی هستند که در سایر فعالیت‌ها همچون کار بر روی ارتفاعات، جوشکاری و…  است که باید استفاده شوند.

در اینجا سعی می‌کنیم هر کدام تجهیزات ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی را توضیح دهیم در صورتی که قصد خرید این لوازم را دارید می‌توانید لیست کامل آن را در وب سایت فروشگاه ایمن گستر دانیال و پیج اینستاگرامی آن مشاهده فرمایید. فروشگاه ایمن گستر یک فروشگاه معتبر انواع لوازم ایمنی در تهران است که این تجهیزات را با مواد اولیه با کیفیت و استاندارد تولید کرده و با قیمتی منصفانه به فروش می‌رساند. در پایان این بحث توضیحات بیشتری درباره این فروشگاه خوشنام به شما ارائه خواهیم داد.

نگاهی بر مهم‌ترین تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی

تجهیزات ایمنی که در کارگاه‌های ساختمانی استفاده می‌شوند باید از مواد با کیفیت و مطابق با استانداردهای بین المللی در تولید لوازم ایمنی تهیه شوند تا علاوه بر حفظ سلامتی افراد بتواند راحتی آنها را نیز در حین استفاده تأمین کند. در غیر این‌صورت عملاً خرید این تجهیزات هدر دادن هزینه است.

  کفش کار

 

لیست تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی
لیست تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی

داشتن کفش استاندارد و ایمن برای کارگران و کارکنان کارگاه ساختمانی یکی از ضروریات مهم است. هر فردی بنابر وظیفه‌ای که بر عهده دارد باید کفش کار مناسبی را بپوشد تا آسیبی همچون افتادن اجسان سنگین، خطر برق گرفتگی، گیرکردن پا در میان اجسام تیز و محکم و.. اتفاق بدی برای پاهای فرد نیفتد. مثلاً اگر فرد در حال برق کاری است پوشیدن کفش عایق می‌تواند جریان ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ولت را تحمل کند. کفش ایمنی با داشتن پنجه‌‌های فولادی محکم به‌میزان زیادی می‌تواند روی پا و انگشتان را از خطر قطع شدن و له شدگی حفظ کند.

کلاه ایمنی

داشتن یک کلاه ایمنی یکی از مهم‌ترین ضروریات در کارهای ساختمانی است چرا که پرتاب اجسام سنگین یا سقوط آن بر روی سر فرد در موارد زیادی اجتناب ناپذیر است که کلاه می‌تواند بسیار محافظت کننده باشد. رنگ این کلاه‌ها با یکدیگر متفاوت است و هر فردی بنابر کاری که انجام می‌دهد رنگ کلاه او با دیگری فرق می‌کند. اما به‌طور کلی کلاه‌های ایمنی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

کلاه ایمنی از نوع A

این کلاه با داشتن ولتاژی پایین برای مصارف عمومی استفاده می‌شود.

کلاه ایمنی نوع B

این کلاه برای کار در جاهایی که ولتاژ تا ۲۰۰۰۰ ولت هم می‌تواند از سر فرد محافظت کند.

کلاه ایمنی نوع C

این نوع از کلاه هیچ گونه حفاظت الکتریکی ندارد و دارای بدنه آلمینیومی با مقاومتی بالا در برابر آسیب‌ها می‌باشد.

رنگ بندی کلاه‌های ایمنی در محیط‌های کارگاهی ساختمان

 

لیست تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی
لیست تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی

 رنگ زرد کلاه ایمنی

یکی از پرکاربردترین رنگ‌های برای انواع پروژه‌های ساختمانی و عمرانی کلاه رنگ زرد است.  این رنگ نشان دهنده نیروی کار اصلی یعنی کارگران بوده در همه کارگاه‌های ساختمانی رعایت می‌شود.

رنگ سفید کلاه ایمنی

این رنگ مخصوص کارکنان سطح بالا مثل مدیران، مهندسین، سرپرستان و… است.  در اکثر کارگاه‌های ساختمانی هم این رنگ برای این گروه‌ها رعایت می‌شود.

رنگ قرمزکلاه ایمنی

برای کارگران ساختمانی استفاده‌ای ندارد و مخصوص نیروهای آتش نشانی است.

رنگ آبی کلاه ایمنی

این رنگ نشان دهنده کار در بخش تعمیرات، گروه نجاری، تکنسین‌های برق و سایر اپراتورهای فنی است.

رنگ سبز کلاه ایمنی

کلاه رنگ سبز نماینده مسئولین ایمنی کارکنان خدمات فنی در کارگاه‌های ساختمانی و پروژه‌های دیگر است.

رنگ قهوه‌ای کلاه ایمنی

کلاه قهوه‌ای رنگ برای کارگران و کارکنانی که جوشکاری می‌کنند یا در محیط‌های پر حرارت مشغول هستند استفاده می‌شود.

رنگ خاکستری کلاه ایمنی

این رنگ از کلاه صنعتی را برای پیمانکاران، بازدید کنندگان و مهمانان در نظر گرفته شده و بیشتر در پروژه‌های خاص و بزرگ عمرانی از آن استفاده می‌شود.

 دستکش ایمنی

داشتن دستکش ایمنی یکی ملزومات کارکنان ساختمانی است. داشتن دستکش به‌خصوص برای کارگرانی که با دستگاه‌های تیز و برنده برش و همچنین جابه‌جایی اشیاء سنگین و نوک تیز سر و کار دارند ضروری است.

جلیقه ایمنی شبرنگ‌دار

پوشیدن جلیقه‌های شبرنگ برای همه کارکنان، کارگران، ناظران وحتی نیروهای خدماتی برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی در شب که افراد دید کافی ندارند ضروری است.

تجهیزات جوشکاری

جوشکاری یکی از فعالیت‌های اجتناب ناپذیر و اصلی در پروژه‌های ساختمانی است. هر چند که افراد محدودی این کار را انجام می‌دهند اما استفاده از تجهیزات ایمنی مخصوص به این شغل برای حفظ سلامتی افراد جوشکار الزامی است.

لباس جوشکاری

پوشیدن لباس ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی خیلی رایج نیست. این لباس ایمنی را افراد محدودی همچون جوشکار برای حفظ سلامتی پوست بدن در برابر پرتاب ذرات داغ و سوزاننده باید بپوشند.

عینک جوشکاری

 

لیست تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی
لیست تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی

عینک جوشکاری کاربردی‌ترین و مهم‌ترین لوازم ایمنی برای محافظت از چشم در جوشکاری است. بدون استفاده از عینک در مدت زمان اندکی براده‌های جوشکاری آسیب‌های جدی به‌چشم و بینایی آن وارد می‌کنند.

اهمیت استفاده از لوازم و تجهیزات ایمنی در کارگاههای ساختمانی

در فعالیت‌های ساختمانی ماشین آلات خطرناک زیادی کار می‌کنند. آسیب‌هایی که ممکن است لوازم و ماشین آلات به کارگران وارد کنند به شش دسته تقسیم می‌شوند:

  • خطرات الکتریکی
  • خطرات ناشی از ارتعاش
  • خطرات مواد و اجسام، بیولوژیکی و شیمیایی
  • خطرات صدا
  • خطرات حرارتی
  • خطرات سقوط افراد

هر یک از این خطراتی که نام بردیم می‌تواند خدای ناکرده  فرد را برای همیشه زمین گیر کند یا از بین ببرد. لازم است مهندسان، کارفرمایان و حتی خود کارگران برای حفظ سلامتی از لوازم ایمنی استاندارد و مرغوب که متناسب  شرایط و محیط کار باشد استفاده کنند. تا بتوانند با موفقیت پروژه‌های خود را به پایان برسانند.

ایمن گستر دانیال فروشگاه معتبر و ارزان انواع تجهیزات ایمنی

بیش از چند دهه است که ایمن گستر دانیال در سطحی گسترده انواع لباس کار مخصوص آقایان و لباس کار مخصوص بانوان لوازم ایمنی در کار گاه های ساختمانی را برای کارکنان و کارگران تولید و عرضه می‌کند. همه این محصولات مستقیم و بدون واسطه از تولیدی وارد این فروشگاه تجهیزات ایمنی در تهران می‌شوند که همین حذف واسطه‌ها سبب شده قیمت این لوازم بیشتر مناسب و منصفانه‌تر باشد. خرید تجهیزات ایمنی ساختمانی و آتش نشانی معمولاً کار مشکل و پر زحمتی است.

ایمن گستر دانیال سال‌هاست این امکان را برای مشتریانی که نتوانستند حضوری به فروشگاه مراجعه کنند این امکان را فراهم کرده تا از طریق وب سایت و پیج اینستاگرامی انواع لوازم ایمنی را همراه با قیمت آنها مشاهده نمایند. شما می‌توانید به‌صورت تلفنی و آنلاین سفارش خرید خود را انجام دهید تا در کمترین زمان ممکن و با بهترین شیوه همه سفارشات کلی و جزئی برای شما به هر نقطه‌ای از ایران ارسال خواهد شد. کارشناسان ما در فروشگاه آماده هستند تا به تمامی سؤالات شما پاسخ دهند و در زمینه لوازم ضروری با توجه به محیط کار و فعالیتی که دارید شما را راهنمایی کنند.بیشتر بخوانید:

در وقوع حادثه بخاطر عدم تجهیزات ایمنی مقصر کیست؟

انواع تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع

عدم استفاده از گوشی صداگیر در کدام شغلها به شما آسیب میزند؟

شارژ کپسول آتش نشانی

فروشگاه تجهیزات ایمنی در تهران

تاثیر کفش کار در ایمنی

پیشگیری و کنترل حریق چطور و چگونه؟

ایمنی و بهداشت محیط کار چیست؟

تجهیزات ایمنی برق کاری را بشناسید 

 

 

 

 

چت آنلاین